Divus vīriešus vaino vairāk nekā pusmiljona eiro izkrāpšanā no spēļu automāta

FOTO: Pixabay

Valsts policija (VP) šomēnes kriminālvajāšanai nodevusi kriminālprocesu pret diviem vīriešiem, kuri, izmantojot speciālu ierīci, no spēļu automāta krāpnieciski laimējuši 505 500 eiro, pavēstīja VP pārstāve Elīna Sprudzāne.

Policija izmeklēšanā noskaidrojusi, ka 2017.gada nogalē kāds vīrietis vienā no Rīgas spēļu zālēm krāpnieciskā ceļā ieguvis laimestu 505 500 eiro apmērā. Vīrietis šo laimestu ieguvis, spēlējot spēļu automātu, ar kuru pirms tam šīs pašas spēļu zāles darbinieks bija veicis manipulācijas - ievietojis spēļu automātā speciāli pielāgotu ierīci, kas dod iespēju iegūt papildspēles.

It kā laimētā naudas summa vīrietim nav tikusi izmaksāta.

Aizdomās par veiktajām manipulācijām un krāpšanu likumsargi aizturēja divas personas - 1979. un 1991. gadā dzimušus vīriešus, kuri var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Vīriešiem tiek inkriminēts Krimināllikuma 177.1 panta trešajā daļā paredzētais likumpārkāpums, proti, datorkrāpšana, ja tā izdarītā lielā apmērā vai to izdarījusi organizēta grupa.

Aizturētajiem vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekļus, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Tā kā kriminālprocesā ir veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi, šī gada jūnijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas sākšanai Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai.

Uz augšu