Par prezidentu būt vēl nav apnicis: ko Putins stāstīja "tiešajā līnijā"
Papildināts

FOTO: EPA/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien “tiešajā līnijā” sniedza atbildes dažādiem jautājumiem, ko uzdevuši cilvēki no tautas. Tomēr ņemot vērā to, ka pasākums tiek rūpīgi režisēts un jautājumi tikuši sagatavoti iepriekš, pa īstam nepatīkamus jautājumus Putinam neviens tā arī neuzdeva.

Piemēram, raidījumā netika skarts jautājums par MH17 reisa lidmašīnas notriekšanas lietā starptautiskās izmeklēšanas komisijas trešdien izvirzītajām apsūdzībām vairākiem Krievijas pilsoņiem.

Šogad “tiešā līnīja” notika jau 17.reizi un ceturtdien Putins uz tautas jautājumiem atbildēja aptuveni četras stundas.

“Tiešās līnijas” laikā Putins sniedza plašas un brīžiem ļoti nekonkrētas atbildes par plašu jautājumu loku, tostarp par situāciju ar Krievijas iedzīvotāju reālajiem ienākumiem, situāciju veselības aprūpē, par ekonomiku, sankcijām un cīņu ar korupciju.

Tāpat Putins nedaudz pieskārās žurnālista Ivana Golunova lietai, Volodimra Zelenska ievēlēšanai prezidenta amatā un Krievijas attiecībām ar ASV.

Putins pievērsās arī konkrētu iedzīvotāju problēmu risināšanai – piemēram, uzklausot kāda ciemata iedzīvotājus, kuri sūdzējās, ka viņu ciematā jau gadiem ilgi nav ierīkota centralizēta ūdens padeve.

Tāpat Putinam tika uzdots jautājums, vai viņam nav apnicis būt par prezidentu.

Uz šo jautājumu viņš atbildēja, ka neesot, jo savādāk jau viņš nebūtu balotējies uz kārtējo termiņu prezidenta amatā.

Pārraides noslēgumā Putins kļuva nedaudz emocionāls – stāstot par piedzīvoto pirms aptuveni 20 gadiem, kad viņam nav izdevies palīdzēti kādai kundzītei, kas vērsusies pie viņa pēc palīdzības. Putins uzsvēra, ka viņam joprojām esot kauns par šo lietu.

Savukārt kā pārraides laikā paziņoja diktors, "tiešās līnijas" laikā noticis kiberuzbrukums.

Zvanu centrs piedzīvoja spēcīgu izkliedētā pakalpojuma atteikuma uzbrukumu (DDoS) no ārvalstīm, paziņoja diktors.

"Mēs spējām to novirzīt (..). Mēs turpinām saņemt zvanus," sacīja diktors, piebilstot, ka prezidentam izteikti aptuveni divi miljoni jautājumu.

Krievijas vadošais tālsarunu pakalpojumu nodrošinātājs "Rostelecom" apstiprinājis, ka noticis kiberuzbrukums, ziņoja Krievijas valsts mediji.

Uz augšu