Tramps: Notriecot ASV dronu, Irāna pieļāvusi ļoti lielu kļūdu

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: SIPA/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka Irāna pieļāvusi ļoti lielu kļūdu, notriecot Savienoto Valstu izlūkošanas bezpilota lidaparātu netālu no stratēģiski nozīmīgā Hormuza šauruma.

"Irāna pieļāvusi ļoti lielu kļūdu!" tviterī paziņoja Tramps.

ASV Aizsardzības ministrija šodien apstiprināja, ka Irānas revolucionārā gvarde notriekusi tās bezpilota lidaparātu, norādot, ka lidaparāts notriekts starptautiskajā gaisa telpā un tas bijis "neprovocēts uzbrukums".

Pentagona paziņojumā teikts, ka lidaparāts notriekšanas brīdī atradies starptautiskajā gaisa telpā virs Hormuza šauruma.

"Tas bija neprovocēts uzbrukums ASV novērošanas līdzeklim starptautiskā gaisa telpā," teikts paziņojumā.

Kā ziņots, aģentūra IRNA ceturtdien izplatīja informāciju, ka bezpilota lidaparāts "RQ-4 Global Hawk" notriekts Irānas gaisa telpā virs valsts dienvidu provinces Hormozgānas.

Revolucionārā gvarde paziņoja, ka lidaparātu notriekusi ceturtdienas rītā, kad tas ielidojis Irānas gaisa telpā netālu no Kuhmobarakas rajona Hormozgānas provincē, kas atrodas līdzās Hormuza šaurumam.

Kamēr Irānas Revolucionārā gvarde apgalvo, ka lidaparātu notriekuši tās gaisa spēki, ASV norāda, ka uzbrukumā izmantota zenītraķete.

Irāna savukārt apgalvo, ka bezpilota lidaparāts pārkāpis tās gaisa telpu.

Uz augšu