"Gods kalpot Rīgai" par Rīgas mēra amata kandidātu lems 27. jūnijā

GKR līderis, bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks

FOTO: Edijs Pālens / LETA

​Partijas "Gods kalpot Rīgai" valde par Rīgas mēra amata kandidātu plāno lemt nākamnedēļ, 27.jūnijā, aģentūrai LETA pastāstīja partijas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Ameriks pastāstīja, ka valdes sanāksmē tiks pārrunāti pēdējo dienu un nedēļu notikumi pašvaldībā, kā arī tiks lemts, kuru no biedriem varētu virzīt mēra amatam. "Mēs joprojām esam gatavi uzņemties atbildību un vadīt pilsētu," sacīja Ameriks.

Lai sasauktu sēdi par mēra iecelšanu vai gāšanu, nepieciešami vismaz 20 domes deputātu paraksti. Ameriks pauda nostāju, ka sēdi rosinās sasaukt tikai tad, ja par izraudzīto kandidātu būs parakstījies vismaz 31 deputāts, kas ir nepieciešamais skaits, lai priekšsēdētājs tiktu ievēlēts.

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) aģentūrai LETA atkārtoti apliecināja, ka vienojies ar visām frakcijām turpmākās divas nedēļas domē politiski jutīgus jautājumus nerisināt, tostarp pagaidām nav plānots rosināt vicemēra Vadima Baraņņika atstādināšanu no ieņemamajiem amatiem.

Kā ziņots, 20.jūnijā opozīcijai izdevās gāzt no amata Rīgas mēru Daini Turlo (GKR), kurš amatā pavadīja nepilnu mēnesi.

Par neuzticību Turlajam nobalsoja 31 deputāts - gandrīz visa opozīcija, pie frakcijām nepiederošais deputāts Oskars Putniņš un "Neatkarīgo deputātu frakcija", kuru veido četri no "Saskaņas" izslēgtie politiķi Valērijs Petrovs, Rosļikovs, Vitālijs Dubovs un Vadims Baraņņiks.

Turlā palikšanu amatā atbalstīja 28 koalīcijas deputāti un "Jaunās konservatīvās partijas" (JKP) deputāts Imants Keišs, kurš kopā ar Druvi Kleinu nekavējoties tika izslēgti no JKP, jo ieņēmuši partijai pretēju nostāju.

Ja divu mēnešu laikā Rīgai netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga rosināt domes atlaišanu.

Uz augšu