Kims Čenuns saņēmis "lielisku" vēstuli no Trampa
Papildināts

Donalds Tramps un Kims Čenuns

FOTO: AFP/LETA/AP/Reuters/Scanpix

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns saņēmis vēstuli no ASV prezidenta Donalda Trampa un nodēvējis tās saturu par "lielisku", svētdien vēsta Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Kims "ar gandarījumu sacīja, ka vēstures saturs ir lielisks", raksta KCNA.

"Atzinīgi novērtējot prezidenta Trampa politiskās spriešanas spējas un ārkārtējo drosmi, Kims Čenuns teica, ka viņš nopietni pārdomās vēstules interesanto saturu," piebilst Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra.

Tomēr aģentūra nesniedz sīkāku informāciju ne par vēstules saturu, ne par to, kad tā nosūtīta vai saņemta.

Savukārt Dienvidkorejas prezidenta kanceleja paziņoja, ka no informācijas apmaiņas ar Vašingtonu tai esot zināms par vēstuļu apmaiņu starp Trampu un Kimu, un nodēvēja to par "pozitīvu".

Vēlāk arī ASV Baltais nams apstiprināja, ka ASV prezidents Ziemeļkorejas līderim vēstuli nosūtījis.

"Prezidents Tramps nosūtīja vēstuli, un sarakste starp abiem līderiem turpinās," teikts Baltā nama preses sekretāres Sāras Sandersas e-pasta vēstulē.

Jau vēstīts, ka 11.jūnijā Tramps paziņoja, ka saņēmis vēstuli no Kima, un nosauca to par "skaistu".

Tramps ir divreiz ticies ar   Kimu, mēģinot pierunāt Ziemeļkoreju atteikties no kodolieročiem. ASV izlūkdienestu amatpersonas gan izteikušās, ka Phenjanai nav nodoma to darīt.

Lai gan otro samitu, kas februārī notika Hanojā, daudzi uzskata par neveiksmīgu, Tramps sacījis, ka viņš būtu gatavs iespējamam trešajam samitam ar Kimu.

Uz augšu