Vecāki ziņo par cietsirdību bērnudārzā Olainē; iestāde pārmetumus noraida

Rotaļlietas; ilustratīvs foto.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šajā pavasarī Diāna Gončarova kļuvusi par liecinieci nepatīkamam skatam bērnudārzā "Saulīte" - tur viena no audzinātājām vardarbīgi izturējusies pret kādu bērnu. Bērnudārza vadība gan pārmetumus noliedz, un Gončarovu apsūdz apmelošanā. 

“Audzinātāja Gaļina Skruzmane pieskrēja pie bērna, ar spēku paņēma viņu aiz apkakles un vilka cauri visai grupai. Viņam tikai kājas pa zemi vilkās,” tā par redzēto LTV7 ziņu raidījumam krievu valodā pastāstīja Diāna Gončarova, mamma vienam no bērnudārza audzēkņiem. 

Gončarova par notikušo vērsusies Valsts policijā, un tur uzsākta lietvedība.

Tikmēr bērnudārza vadītāja Ilona Drozdova, kuras māte ir audzinātāja Skruzmane, notiekošo saista ar Gončarovas parādu bērnudārzam 57 eiro apmērā. Šeit gan jāatzīmē, ka parāds tika nomaksāts vēl pirms incidenta.

Pēc LTV7 sižeta pie žurnālistiem vērsās vēl vairāki cilvēki, kuri esot saskārušies ar nepatīkamām situācijām šajā bērnudārzā.

Viņu vidū arī bērnudārza bijušās audzēknes mamma Aleksandra: “Atnācām no rīta, bet meita negrib iet uz turieni, raud. Es viņu sāku mierināt, paņēmu rokās. Atnāca Gaļina un ar spēku sāka raut viņu man no rokām. Un kliedz uz mani: atstājiet bērnu un ejiet, bet, ja jūs neatstājat, ņemiet bērnu un ejiet prom no bērnudārza, jo jūs mums traucējat.” 

Savukārt kāda bijusī bērnudārza darbiniece apraksta citu redzētu ainu: “Bērni atnāca no pastaigas. Daļu bērnu es aizvedu mazgāt rokas, bet Gaļina Fjodorovna pārģērba citus bērniņus. Kāds zēns dīdījās, dīdījās, viņa paķēra viņa jaciņu un sāka sist, jo viņš neklausīja. Kad es sāku zēnu aizstāvēt, viņa teica, ka es neesmu audzinātāja, neesmu pedagoģe un viņai kā pedagoģei labāk redzams, kā vajag.”

Darbiniece uzrakstīja iesniegumu policijā, un viņas ieskatā šī iemesla dēļ direktore draudēja viņu atlaist. Darbiniece izlēmusi no darba aiziet labprātīgi. 

Tikmēr bērnudārza vadība vērsusies policijā gan pret minētajām personām, gan LTV7 par apmelošanu. 

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija par bērnudārzu “Saulīte” saņēmusi divas sūdzības, kas pārsūtītas Valsts policijai. Policija atklāj, ka trīs gadu laikā par iespējamo vardarbību pirmsskolas izglītības iestādēs Olainē kopumā saņemti trīs iesniegumi. Saskaņā ar LTV7 rīcībā esošo informāciju, visas trīs sūdzības ir par bērnudārzu “Saulīte”.

Vienā gadījumā sūdzība bija par jau minēto audzinātāju Skruzmani, kura ar jaku esot divas reizes iesitusi zēnam. Lieta izbeigta pārkāpuma sastāva trūkuma dēļ.  Komisijas sēdē piedalījās arī bērnudārza vadītāja, kuras ieskatā konflikts notika auklītes vainas dēļ. No lietā secinātā izriet, ka audzinātāja nevis iesita zēnu, bet gan, tīrot jaku no smiltīm, nejauši aizķēra bērnu.

Otra lieta saistīta ar incidentu 2017.gadā, kad kāds garāmgājējs esot dzirdējis bērna raudāšanu un pieauguša cilvēka teikto: “Sēdi te, maita!”. Taču neviens no policijas aptaujātajiem bērnudārza darbiniekiem neapstiprināja, ka kāds grupiņā būtu raudājis vai bāris bērnu.

Tikmēr speciālisti iesaka nebaidīties runāt, uzticēties saviem bērniem un vērsties atbildīgajās iestādēs, ja rodas tāda vajadzība.

“Bērnu tiesību aizsardzības likumā rakstīts, ka katra iedzīvotāja pienākums ir ziņot par vardarbību vai aizdomām par vardarbību pret bērnu,” norāda Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

Uz augšu