EM tuvākajā laikā plāno izsludināt konkursu uz "Latvenergo" padomes locekļu amatiem

FOTO: Ieva Makare/LETA

Ekonomikas ministrija (EM) patlaban izstrādā AS "Latvenergo" padomes locekļu amata konkursa nolikumu un paredzams, ka konkurss tiks izsludināts tuvākajā laikā, otrdien žurnālistiem pavēstīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

EM aģentūru LETA informēja, ka piektdien, 21.jūnijā, ekonomikas ministrs nosūtīja valsts kapitāldaļu turētāja pārstāvim pieprasījumu par "Latvenergo" padomes locekļu kandidātu atlases un novērtēšanas procesa sākšanu.

Nemiro atzina, ka konkursa nolikums tiks izstrādāts, lai jau tuvākajā laikā izsludinātu amata konkursu. Ministrs patlaban atturējās prognozēt, kad konkurss varētu noslēgties, jo viss būs atkarīgs no pretendentu skaita un to kvalifikācijas.

Vienlaikus Nemiro stāstīja, ka viņš otrdien koalīcijas partijām skaidrojis lēmumu par iepriekšējās "Latvenergo" padomes atsaukšanu un pagaidu padomes iecelšanu. Tāpat Nemiro līdz nedēļas beigām sniegs atbildes uz premjera Krišjāņa Kariņa (JV) uzdotajiem jautājumiem.

Nemiro piebilda, ka "Latvenergo" padomes atsaukšana nav radījusi nestabilitāti valdības darbā.

Aicināts skaidrot iepriekšējās "Latvenergo" padomes atcelšanas iemeslus, Nemiro aizbildinājās ar sensitīviem datiem, lai šo informāciju neiegūtu energokompānijas konkurenti. "Iepriekšējās padomes lēmumi varēja būt daudz intensīvāki, jo kompānijai ir jābūt daudz agresīvākai starptautiskajos tirgos, kā arī aktīvāk jāskatās uz "zaļās" enerģijas virzienu," stāstīja Nemiro. Viņš piebilda, ka iepriekšējā "Latvenergo" padome nav nodarījusi zaudējumus uzņēmumam, bet ir bijusi pārāk kūtra.

Viens no jautājumiem, par ko Ministru prezidents vēlas viest skaidrību, ir "Latvenergo" pagaidu padomes profesionalitāte. Nemiro uzsvēra, ka uzņēmuma pagaidu padome ir profesionāla un kompetenta, bet tās iecelšanas nianses ir diskutējamas. "Ja padome tiek atcelta un tiek gatavots konkurss, pārejas posmā ir jānodrošina profesionāla uzņēmuma pārvaldība," piebilda ekonomikas ministrs.

Tāpat Kariņš aicināja ekonomikas ministru skaidrot energokompānijas padomes atcelšanas atbilstību OECD standartiem. Nemiro atzina, ka patlaban svarīgākais jautājums ir "Latvenergo" pastāvīgās padomes izraudzīšanās.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka trešdien, 19.jūnijā, tika atlaista "Latvenergo" padome.

Atlaistajā padomē kopš 2016.gada darbojās bijušais ''DNB bankas'' vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, Latvijas nacionālās aviokompānijas ''airBaltic'' valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas ''Rīga'' bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Finanšu nozares asociācijas (iepriekš Latvijas Komercbanku asociācija) bijušais prezidents un AS ''Valsts nekustamie īpašumi'' padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī ''RB Rail'' valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras priekšsēdētājs ir Pāvels Rebenoks, bet padomes priekšsēdētāja vietnieks ir "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro. Tāpat "Latvenergo" padomē iecelta Inese Kublicka, Artūrs Šnoriņš un Kristaps Stepanovs.

"Latvenergo" ir valsts kapitālsabiedrība, kuras akciju turētāja ir Ekonomikas ministrija. Akcionāra intereses pārstāv Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

"Latvenergo" koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro. Savukārt "Latvenergo" koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Uz augšu