Saeimas priekšsēdētāja: Vardarbība ģimenē ir sabiedrības problēma, kas jārisina

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vardarbība ģimenē ir problēma, kas saēd sabiedrību kā vēzis, un tā ir jārisina, trešdien Japānas galvaspilsētā Tokijā uzrunājot Pasaules sieviešu politisko līderu samita dalībniekus, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

"Tā nav "ģimenes iekšējā lieta", bet visas sabiedrības problēma, un valstīm ir jādara viss iespējamais, lai panāktu nulles toleranci pret vardarbību dzimuma dēļ," par Mūrnieces uzsvērto aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja uzskata, - lai cīnītos ar vardarbību, Latvijā ir uzlabots tiesiskais regulējums un koordinācija starp iestādēm, lai nodrošinātu pilnīgu sieviešu aizsardzību pret vardarbību, kā arī tiesu pieejamību. Politiķe norādīja, ka arī tiesnešiem ir jābūt labāk apmācītiem, lai risinātu šādus gadījumus. "Esam cēluši valsts finansēto sociālās rehabilitācijas pakalpojumu kvalitāti vardarbības upuriem, taču darāmā vēl ir daudz," atzina Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece atzīmēja, ka šajā Saeimas sasaukumā no 100 deputātiem viena trešdaļa ir sievietes, kā arī akcentēja sieviešu īpatsvaru Latvijas pašvaldībās, starptautisku organizāciju delegācijās un diplomātiskajā dienestā.

Kā akcentēja Mūrniece, sabiedrība tomēr izvirza augstākas prasības politiķēm sievietēm nekā vīriešiem. "Tās sievietes, kurām ir izdevies ienākt politikā, ir ļoti spējīgas, jo sabiedrība no viņām sagaida daudz vairāk. Mēs nevaram noliegt, ka dažkārt sievietes joprojām tiek vērtētas ne tikai pamatojoties uz viņu profesionalitāti, bet arī pēc tā, cik izskatīgas un cik labas mātes viņas ir," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Saskaņā ar neseno Pasaules Bankas ziņojumu, Latvija ir viena no sešām pasaules valstīm, kas garantē pilnīgu sieviešu un vīriešu līdztiesību nodarbinātības un uzņēmējdarbības jomā, pauda Mūrniece. "Es ticu, ka sieviešu līdzdalībai un demokrātijai ir cieša sasaiste," sacīja Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka daudz iespējams paveikt, izmantojot likumdošanas procesu, kas lielā mērā balstās uz dzimumu līdztiesības principiem.

Mūrniece kopā ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri (JV) un Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedri Andu Čakšu (ZZS) uzturas vizītē Japānā, kur piedalās Pasaules sieviešu politisko līderu samitā, kā arī tiekas ar Japānas parlamentāriešiem un valdības pārstāvjiem.

Uz augšu
Back