Sv, 4.06.2023.

Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēka lietā sākta tiesas izmeklēšana par netīšu vandalismu

LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Izdegusī Parīzes dievmātes katedrāle
Izdegusī Parīzes dievmātes katedrāle Foto: Reuters/ScanPix

Francijas varasiestādes sākušas tiesas izmeklēšanu par netīšu vandalismu saistībā ar ugunsgrēku Parīzes Dievmātes katedrālē.

Parīzes prokuratūra trešdien paziņoja, ka līdz šim nav gūti pierādījumi, ka ugunsgrēks izraisīts tīši.

Katedrālē 15.aprīļa vakarā izcēlās ugunsgrēks, kas nodarīja plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevās izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcināja jumtu un citas katedrāles būvdetaļas.

Izmeklēšanā tika pētīti vairāki iespējamie ugunsgrēka cēloņi, tostarp bojājumi elektrotīklā un aizdegšanās no kārtīgi neapdzēstas cigaretes.

Katedrālē tika veikti jumta remontdarbi un vairāki strādnieki policijai atzinās, ka smēķējuši uz sastatnēm, kaut gan tas ir aizliegts.

Prokuratūra paziņoja, ka izmeklēšanā atklāti vairāki trūkumi, kas varētu būt pastiprinājuši ugunsgrēku, taču norādīja, ka ekspertiem vēl ir daudz darāmā, līdz būs iespējams noteikt ugunsgrēka cēloni.

Ugunsgrēka lietu pārņems trīs izmeklēšanas tiesneši, kas oficiāli izpētīs apsūdzības pret nezināmām personām par netīšu un neapzinātu vandalismu, izraisot ugunsgrēku ar tīšu drošības noteikumu pārkāpšanu un nepiesardzību.

Parīzes Dievmātes katedrāli plānots atjaunot, un šim nolūkam Francijas prezidents Emanuels Makrons ir izsludinājis starptautisku konkursu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu