Rīgas domes opozīcija kopīgās sarunas raksturo kā "labas", bet konkrētas vienošanās neformulē

Vilnis Ķirsis.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas domes opozīcija šodien notikušās kopīgās sarunas raksturo kā "labas", bet reizē tās noslēgušās bez kādas konkrētas vienošanās formulēšanās.

Sarunā piedalījušies Rīgas domes "Latvijas attīstībai", Jaunās konservatīvās partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "Vienotības" frakciju pārstāvji.

VL-TB/LNNK frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis norādīja, ka šodienas sarunas bijušas konstruktīvas un partneri vienojušies, ka turpinās strādāt "koleģiāli cieši kopā" un informēs par savu rīcību.

Nacionālajai apvienībai frakcijas sēdē ir gaidāma nākamnedēļ, piebilda politiķis. Viņš norādīja, ka nav vēl apspriests jautājums par iespēju pašiem virzīt savu kandidātu uz mēra amatu. Puntulis norādīja, ka kādu laiku iepriekš bijis lemts, ka nepieciešamības gadījumā uz mēra amatu varētu virzīt viņu kā frakcijas vadītāju. Taču tagad šāda opcija pašlaik ir atkritusi, jo Puntulis tagad kandidē uz kultūras ministra amatu.

Puntulis apliecināja, ka VL-TB/LNNK neatbalstīs līdz šim izskanējušo Rīgas mēra amata kandidātu, šī posteņa pienākumu izpildītāju Oļegu Burovu (GKR). Nacionālā apvienība atbalstot ārkārtas vēlēšanas, lai varētu izbeigt līdzšinējo "ieilgušo sāgu" Rīgas domē, norādīja frakcijas vadītājs.

Kā aģentūrai LETA pauda "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, viņa pārstāvētais politiskais spēks neatbalsta līdz šim izskanējušo Rīgas mēra amata kandidātu, šī posteņa pienākumu izpildītāju Oļegu Burovu (GKR).

Ķirsis skaidroja, ka Burovs vērtējams kā ar kādreizējo vicemēru Andri Ameriku saistīts cilvēks, līdz ar to Rīgā jaunas vēsmas Burovs nenesīšot, bet gan turpināšot "atrādāt to sistēmu, kas Rīgu ir turējusi savā gūstā" jau aptuveni desmit gadus.

"Vienotības" frakcijas vadītājs skaidroja, ka no savas puses darīs visu, lai būtu ārkārtas vēlēšanas, jo situācijā, kad "Saskaņa" Rīgā ir "uz ceļiem" un tās pozīcijas ir pasliktinājušās, šo politisko spēku ir iespējams "aizslaucīt prom" no teikšanas. Tas nozīmētu reālu varas maiņu, kas ļautu ieviest uz labas pārvaldības principiem balstītu pārvaldi, pauda politiķis.

Savukārt Jaunās konservatīvās partijas Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols pēc tikšanās ar citām opozīcijas frakcijām aģentūrai LETA klāstīja, ka tikšanās laikā nolemts, ka opozīcija "jāiet sazobē", pārrunāti iespējamie situācijas attīstības virzieni, katras partijas prasības, taču "nekādi uzvārdi locīti nav". Sarunas opozīcija turpinās nākamnedēļ vai vēl pēc nedēļas.

Politiskā spēka nostāja, pēc Ozola teiktā, joprojām ir, ka jāpanāk ārkārtas vēlēšanas, jo tas esot "labākais, ko Rīga var gribēt, lai atrisinātu saimnieciskās problēmas, kas ar joni tuvojas".

Jau vēstīts, ka šodien, tiekoties "Gods kalpot Rīgai" (GKR) un "Saskaņas" Rīgas domes frakcijām, to abu pārstāvji vēlreiz apliecinājuši, ka atbalstīs Burova ievēlēšanu Rīgas mēra amatā, un vienojušās par turpmākā darba vīziju, aģentūrai LETA pastāstīja frakcijās.

Jaunizveidotā frakcija "Rīgai", kurā ir pārstāvēti trīs deputāti, varētu atbalstīt GKR un "Saskaņas" virzītu kandidātu Rīgas mēra amatam, aģentūrai LETA atzina frakcijas pārstāvis Imants Keišs. Viņš gan bija izvairīgs, komentējot, vai pie partijām nepiederošie deputāti, kas apvienojušies frakcijā "Rīgai", atbalstītu tieši Burovu, jo oficiāli amatam viņš vēl neesot izvirzīts.

GKR cer nodrošināt Burovam vairāk nekā 31 deputāta rakstveida atbalstu un ir gatava konsultēties ar visām domē pārstāvētajām frakcijām.

Uz augšu