Peru futbolisti uzvar Urugvaju, sasniedzot "Copa America" pusfinālu

Peru futbola izlase.
Peru futbola izlase. Foto: AFP

Peru futbola izlase sestdien iekļuva Dienvidamerikas valstsvienību turnīra "Copa America" pusfinālā.

Peru pamatlaikā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Urugvaju, bet pēcspēles 11 metru sitienu sērijā guva virsroku ar 5:4.

Pamatlaikā lielāks pārsvars bija urugvajiešiem, kamēr pretiniekiem neizdevās trāpīt vārtu taisnstūrī. Mača 90 minūtēs vārti netika gūti, tādējādi sekoja "pendeles".

Kā pirmais 11 metru sitienu devās izpildīt Urugvajas izlases spožākā zvaigzne Luiss Svaress, kura raidījumu peruāņu vārtsargs Pedro Ašese atvairīja. Nākamie deviņi sitieni savu mērķi sasniedza, tādējādi Peru izlase iesoļoja turnīra pusfinālā, kurā tiksies ar Čīli. Tikmēr par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Brazīlija un Argentīna.

Sākot no pusfināla, neizšķirta gadījumā pēc pamatlaika būs arī 30 minūšu papildlaiks.

Bez Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) valstīm turnīrā bija uzaicinātas piedalīties arī divas izlases no Āzijas Futbola konfederācijas (AFC). Tiesa, Japānas un Kataras futbolisti palika ārpus ceturtdaļfināla.

Turnīrā piedalījās kopumā 12 komandas, kas bija sadalītas trīs apakšgrupās. Katras grupas divas labākās un arī divas veiksmīgākās trešo vietu ieguvējas sasniedza ceturtdaļfinālu.

Pirms trim gadiem "Copa America" turnīrā triumfēja Čīle.