Ar 235 000 eiro zaudējumiem strādājošo "Riga.lv" plāno likvidēt astoņos mēnešos

Kratīšana Rīgas domē

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Pašvaldības nodibinājums "Riga.lv" likvidācija, kurš turklāt patlaban strādā ar 235 000 eiro zaudējumiem, varētu aizņemt septiņus līdz astoņus mēnešus, izriet no Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājas Aijas Rimicānes sacītā šodien Pilsētas īpašuma komitejā.

Komiteja šodien, 1. jūlijā, vienbalsīgi atbalstīja nodibinājuma likvidāciju un lēma šo jautājumu virzīt izskatīšanai Rīgas domē.

Kā izriet no darba kārtībai pievienotajiem dokumentiem, nodibinājuma valdes locekļi Andris Konošonoks un Ģirts Dripe 14.jūnijā paši vērsušies pie tā brīža mēra Daiņa Turlā (GKR) ar ierosinājumu sākt "Riga.lv" likvidāciju.

Šāds valdes lēmums pamatots ar Valsts kontroles revīziju, kurā norādīts, ka, ņemot vērā revīzijā konstatētās neatbilstības, nepamatotu pašvaldības līdzekļu izlietojumu, funkciju dublēšanos ar citām pašvaldības iestādēm, kā arī nepietiekamu pašvaldības kontroli pār "Riga.lv" un Rīgas tūrisma attīstības biroju, tika ieteikts izvērtēt, cik lietderīga ir turpmākā pašvaldības dalība nodibinājumos.

Dokumentos arī pausts, ka šāds lēmums pieņemts, arī balstoties uz to, ka līdz šim domē valdošās koalīcijas pārstāvji medijos esot vairākkārt pauduši viedokli, ka nodibinājums jālikvidē.

Pēc Rimicānes teiktā, par likvidāciju būs atbildīga valde un šis process varētu aizņemt aptuveni astoņus mēnešus.

Šajā laikā tiks veikts ieraksts uzņēmumu reģistrā par likvidāciju, sadalīta uzņēmuma manta, ja tāda ir, tiks apmierinātas kreditoru prasības un veiktas citas tehniskas lietas.

Šogad no pašvaldības budžeta nodibinājumam bija paredzēta 1,77 miljonus eiro liela dotācija. Līdz šim brīdim tas saņēmis 400 000 eiro un, pēc Rimicānes teiktā, bilance uz 1.jūniju liecina, ka nodibinājums strādā ar 235 000 eiro zaudējumiem.

Atbildot uz deputātu jautājumiem par to, kurš segs šīs izmaksas, Rimicāne norādīja, ka valdes pārziņā būs lemt arī par to, kā veikt likvidāciju - pieteikt maksātnespēju un pašlikvidēties.

Kā ziņots, domes opozīcija jau iepriekš vairākkārt rosināja "Riga.lv" likvidāciju, taču koalīcija sākotnēji pieņēma lēmumu nodibinājuma darbu izvērtēt līdz rudenim. Stājoties amatā, nu jau bijušais Rīgas mērs Turlais norādīja, ka ir gatavs domes lēmumu grozīt un lemt par likvidācijas sākšanu jau agrāk, kā rezultātā vienojās par to arī ar nodibinājuma valdi, kurā strādā Andris Konošonoks un Ģirts Dripe.

"Riga.lv" tika dibināts 2013.gadā un domes opozīcija šo gadu laikā vairākkārt vērsa uzmanību uz neskaidro līdzekļu izlietojumu nodibinājumā, kā arī tā neskaidrajām funkcijām, paužot aizdomas, ka nodibinājuma galvenais uzdevums esot bijis nodrošināt valdošās koalīcijas slavināšanu.

Tāpat ziņots, Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revidenti galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem - Rīgas Tūrisma attīstības birojam un "Riga.lv".

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Pētot nodibinājumu "Riga.lv", revidenti konstatējuši, ka iepriekšējo trīs gadu laikā pašvaldība piešķīrusi tam dotāciju vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā. Kaut arī statūti nosaka pašvaldībai pienākumu apstiprināt nodibinājuma "Riga.lv" budžetu, ne 2016., ne 2017., ne 2018.gadā tas neesot darīts. Turklāt "Riga.lv" finanšu atskaitēs esot uzrādīti nepatiesi finanšu dati.

Uz augšu