Čīlē un Argentīnā būs vērojams Saules aptumsums

FOTO: AP/Scanpix

Otrdien plašā Argentīnas un Čīles apvidū diena uz īsu brīdi pārvērtīsies naktī, lielā Dienvidamerikas un Klusā okeāna reģionā iestājoties Saules aptumsumam.

Argentīnā un Čīlē pilnīgs Saules aptumsums būs vērojams šaurā, aptuveni 1000 kilometru garā joslā.

Atbilstoši Čīles astronomu aplēsēm elpu aizraujošais dabas fenomens sāksies plkst.13.01 pēc vietējā laika (plkst.20.01 pēc Latvijas laika) Klusajā okeāna, un 150 kilometru platā pilnīgas tumsas josla sasniegs Čīles krastu plkst.16.38 pēc vietējā laika (plkst.23.38 pēc Latvijas laika) un tad šķērsos Argentīnas dienvidaustrumus.

Dažos aptumsuma apvidos pilnīga tumsa ilgs vairāk nekā divas minūtes, norādīja Čīles Astronomijas federācija.

"Cerības ir lielas. Šis reģionam ir vēsturisks notikums," sacīja Katlina Enrikesa, kas vada astrotūrisma aģentūru Vikunjā - pilsētā 280 kilometrus uz ziemeļiem no Santjago, kas, pateicoties tās izslavēti skaidrajām debesīm, kļuvusi par Čīles "astronomijas galvaspilsētu".

Vikunja ir Kokimbo reģionā, kur atrodas daudzas ar spēcīgiem teleskopiem aprīkotas observatorijas, un aptumsums tur būs visspēcīgākais.

Aptuveni 300 000 tūristu sapulcējušies reģionā, kas sausuma, kristāldzidrā gaisa un zemā gaismas piesārņojuma dēļ kļuvis par zvaigžņu vērotāju paradīzi.

Uz augšu