Nepatīkama smaka un aizsērējušas caurules: 7 veidi, kā to novērst

FOTO: Unsplash

Reizēm pat vistīrākajās mājās var gadīties konstatēt, ka virtuvē kaut kas īpaši nelāgi ož. Smakas avots lielākajā daļā gadījumu ir tieši izlietnes caurules, kuras mēdz aizsērēt no ēdiena paliekām un taukiem, kas ilgstoši neiztīrītas, sāk pūt un radīt nepatīkamu aromātu. Par laimi no smakas var ātri vien atbrīvoties un ieviest virtuvē svaigumu. 

Karsts ūdens

Karsts ūdens ir lielisks rīks, kas spēs izkausēt caurulē esošos taukus un tos notecinās kanalizācijā. Tāpēc, ja uzvāri makaronus vai rīsus, negaidi brīdi, kamēr ūdens atdziest, bet to nekavējoties izlej izlietnē - tas neļaus caurulēs veidoties tauku vai eļļas slānim, kā arī karstums tās dezinficēs. 

FOTO: Unsplash

Dzeramā soda, etiķis un karsts ūdens

Ja karsts ūdens nelīdz, talkā nāks burbuļojošs sodas, etiķa un karsta ūdens sajaukums, kas attaukos caurules, novērsīs aizsērēšanu un novērsīs nepatīkamās smakas un to rašanos. Sajauc nelielā bļodā pus glāzi ar dzeramo sodu, glāzi ar balto etiķi un ļauj tiem burbuļot divas minūtes. Pēc tam šo mikstūru pārlej ar verdošu ūdeni - jo karstāks būs ūdens, jo efektīvāk tas cīnīsies pret baktērijām. Tāpat var veidot sauso cauruļu attīrīšanas līdzekli - caurulē ieber sauju dzeramās sodas, uzlej etiķi un ļauj mikstūrai burbuļot caurules iekšpusē 15 minūtes. Pēc tam noskalo sodu un etiķi ar verdošu ūdeni. 

Dzeramā soda, sāls, etiķis un karsts ūdens

Ja caurules ir pamatīgi aizsērējušas, papildus sodas, etiķa un karsta ūdens spēkam ir jāpielieto abrazīvs elements, proti, rupjais sāls. Ieber caurulē sauju ar sāli, tad sodu un pēc tam - glāzi etiķa. Tas radīs ķīmisku reakciju - soda ar etiķi burbuļos, bet burbuļi izkaisīs sāli un noskrāpēs taukus no caurules virsmas. Pēc tam caurulē izlej veselu kannu ar verdošu ūdeni, lai izšķīdinātu un aizskalotu sāli. 

FOTO: Unsplash

Dzeramā soda, citronu sula un karsts ūdens

Līdzīga kombinācija - dzeramā soda un citronu sula arī radīs burbuļus, taču šoreiz citronu sula būs kā papildus aromātiskais komponents. Ieber caurulē sodu un virs tās izspied veselu citronu - tas ierosinās ķīmisko reakciju un šķīdinās sodu, vienlaikus attīrot caurules. Pēc tam visu noskalo ar verdošu ūdeni. 

Aromātiskās eļļas

Pēc tam, kad aizsērējums ir apkarots, bet vēlies garantēt patīkamu aromātu, tad ņem talkā aromātiskās eļļas. Lielākam efektam, caurulē pirms gulētiešanas ieber sauju ar dzeramo sodu un iepilini pāris pilienus eikalipta, tējas koka vai piparmētru eļļas, bet no rīta kārtīgi izskalo ar siltu ūdeni.  

FOTO: Unsplash

Uzkarsēts etiķis

Karsts etiķis ir iedarbīgs rīks cīņā pret baktērijām un dažādām nepatīkamām smakām, kā arī tas var būt izcils atkaļķotājs elektriskajām tējkannām. Mikroviļņu krāsnī uzkarsē etiķi un ielej to caurulēs vai uzvāri to elektriskajā tējkannā - etiķis atkaļķos tējkannu un pēc tam tas attīrīs un atkaļķos caurules. 

Profilaksei: ik pa laikam uzber sodu

Kad smaka ir uzvarēta un virtuves caurules ir tīras, neaizmirsti par profilaksi - periodiski izlej tajā karsto ūdeni, bet ik pēc divām līdz trīs nedēļām ieber tajās dzeramo sodu. Arī brīžos, kad dodies ārpus mājām vai ceļo, pirms dodies prom, gan virtuves, gan vannasistabas izlietņu caurulēs ieber sodu un nenoskalo to. Soda neļaus vairoties baktērijām, kā arī garantēs svaigu aromātu telpās. 

Uz augšu