Rīgas Centrālcietumā atklāta piemiņas vieta komunistiskā terora upuriem

FOTO: Gints Bāliņš/TVNET

Trešdien, 3. jūlijā, plkst. 11.00 Rīgas Centrālcietumā tika atklāta piemiņas vieta komunistiskā terora upuriem. Piemiņas pasākumā piedalījās un klātesošos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece ģenerāle Ilona Spure.

Piemiņas pasākums ir veltīts 99 Latvijas iedzīvotājiem, kurus pēc PSRS okupācijas valdības rīkojuma no 1941. gada 27. līdz 29. jūnijam prettiesiski nošāva un apraka Rīgas Centrālcietuma 4. korpusa pagalmā. Visi sarakstā minētie cilvēki nogalināti bez tiesas sprieduma, balstoties tikai uz diviem sarakstiem. Piemiņas vieta tapusi pēc Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Rīgas Centrālcietuma personāla iniciatīvas sadarbībā ar mecenātu Juri Petričeku un Latvijas Okupācijas muzeju. Piemiņas zīmes autors ir tēlnieks Ivars Feldbergs.

FOTO: PIEMIŅAS VIETAS KOMUNISTISKĀ TERORA UPURIEM ATKLĀŠANA

Šogad Ieslodzījuma vietu pārvalde atzīmē Latvijas penitenciārās jeb ar brīvības atņemšanas sodu saistītās sistēmas simtgadi. Atceroties nozīmīgākos vēsturiskos notikumus, Ieslodzījuma vietu pārvalde vēlas godināt okupācijas režīmu upuru piemiņu. Ar Latvijas Okupācijas muzeja atbalstu Rīgas Centrālcietumā no šodienas būs apskatāma ceļojošā izstāde “Pēc mums vēl ilgi zeme skums”. Tā būs pieejama apskatei gan cietuma personālam, gan ieslodzītajiem.

Uz augšu
Back