Ekspluatācijā pieņemta Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēka

Notis.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Piektdien Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) eksperti, pēc Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēkas apskates ir parakstījuši aktu par tās pieņemšanu ekspluatācijā, informēja Būvniecības valsts kontroles biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Balgalve.

Šonedēļ BVKB eksperti izvērtēja Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēkas būvniecības dokumentāciju, ko bija iesniegusi pašvaldība, kā arī klātienē apmeklēja objektu.

BVKB būvdarbu laikā veica regulāru objekta kontroli, sniedza konsultācijas un nodrošināja atbildes uz būvniecības dalībnieku jautājumiem. Tas vainagojās ar veiksmīgu projekta realizāciju un pozitīvu vērtējumu par objekta gatavību ekspluatācijai.

"Novēlam, lai koncertzāle priecē daudzus mūzikas mīļotājus, bet jaunā mūzikas vidusskola rada prieku par mūsdienīgo mācību vidi tās audzēkņiem," pēc objekta pieņemšanas ekspluatācijā sacīja BVKB biroja Kontroles departamenta Būvdarbu kontroles nodaļas vadītājs Jānis Palamarčuks.

Jau ziņots, ka Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā tika sākta 2017.gada februārī. Jaunās ēkas kopējā platība ir 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% - komerciālo un nekomerciālo koncertzāles "Latvija" funkciju īstenošanai.

Ēkas projektu izstrādājis vācu arhitekta Deivida Kuka pārstāvētais arhitektu birojs "Haascookzemmrich Studio 2050". Būvdarbus veic apvienība "Merks - Ostas celtnieks", kas uzvarēja iepirkuma konkursā ar piedāvāto līgumcenu 25 630 451 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ieskaitot PVN 21% apmērā, ēkas būvniecība kopumā izmaksās aptuveni 31 miljonu eiro.

Jaunās ēkas Lielajā zālē, kur paredzētas 600 skatītāju vietas, atradīsies arī divi unikāli mūzikas instrumenti. Pirmais no tiem ir manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā "Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG" Vācijā, savukārt otrais ir pašlaik pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, kas izgatavotas latviešu izcelsmes klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa uzņēmumā "Klavins Piano Manufaktura Kft" Ungārijā. Lai nodrošinātu teicamu skaņas kvalitāti, akustiskās pārbaudes koncertzālē "Latvija" veikuši speciālisti no Vācijas, kas snieguši izcilu profesionālo atzinumu.

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturēja četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu.

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" pārstāvis un SIA "VPM Latvija" īpašnieks un darbinieks. "VPM Latvija" šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Lai novērstu iespējamās aizdomas par neatbilstībām, Ventspils Komunālā pārvalde prasīja veikt atkārtotu VUGD novērtējumu ēkai. Veicot atkārtotu ēkas novērtējumu, VUGD sniedza negatīvu atzinumu par Ventspils mūzikas vidusskolas jauno ēku, tādējādi atceļot iepriekšējās VUGD komisijas pozitīvo lēmumu.

Atkārtotā VUGD pārbaudē konstatētās nepilnības būvnieki operatīvi novērsa.

Jaunās akustiskās koncertzāles "Latvija" atklāšana plānota 25.jūlijā.

Uz augšu