Lielbritānijā astoņus Polijas pilsoņus notiesā par savu tautiešu nelegālu ievešanu un paverdzināšanu

Restes. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lielbritānijas tiesa astoņiem Polijas pilsoņiem piespriedusi līdz 11 gadiem ilgu cietumsodu par simtiem cilvēku nelegālu ievešanu no Polijas un viņu paverdzināšanu.

Prokuratūra piektdien norādīja, ka šī varētu būt Eiropā lielākā modernās verdzības krimināllieta.

Birmingemas Kroņa tiesa diviem vīriešiem un trim sievietēm piesprieda līdz 11 gadiem ilgus cietumsodus, bet vēl trim vīriešiem no Polijas spriedums tiks nolasīts vēlāk. Visi astoņi Polijas pilsoņi notiesāti par cilvēku kontrabandu un piespiedu paverdzināšanu.

Ar viltus solījumiem noziedznieki pārliecināja "neaizsargātus vīriešus un sievietes" doties uz Birmingemu, kur banda kontrolēja viņu dzīves, atņēma lielāko daļu ienākumu un krāpnieciski pieprasīja sociālos pabalstus viņu vārdā.

"Vairāki simti neaizsargātu upuru - nereti bezpajumtnieki un atkarību mocītie - tika atvilināti no Polijas uz Birmingemu ar brīvas dzīvesvietas un labi apmaksāta darba solījumiem," paziņoja Kroņa prokuratūra.

Tā norādīja, ka banda savus upurus izmitināja "pārblīvētā, standartiem neatbilstošā dzīvesvietā un deva viņiem tik niecīgas pārtikas porcijas, ka viņi bija spiesti doties uz zupas virtuvēm".

Darbiniekiem tika samaksātas vien desmit Lielbritānijas mārciņas (11 eiro) nedēļā par tādiem darbiem kā sīpolu novākšana, sētu izgatavošana un sūtījumu šķirošana, bet bandas ieņēmumi no darbības tiek lēsti ap 2,46 miljoniem mārciņu.

"Tā ir lielākā šāda veida modernās verdzības tiesvedība Lielbritānijā un iespējams arī Eiropā," sacīja Rietummidlendas prokuratūras pārstāvis Marks Pols.

"Banda ne tikai nozaga upuru naudu, bet arī atņēma viņu brīvību, izmantojot draudus un vardarbību, lai viņus terorizētu un kontrolētu viņu dzīves," viņš piebilda.

Uz augšu