Reirs piedalīsies Eirogrupas un ES Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksmē Beļģijā

Foto: Finanšu ministrs Jānis Reirs no Finanšu ministrijas uz Saeimu nes budžeta portfeli

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji pirmdien un otrdien piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē Beļģijā, Briselē, aģentūru LETA informēja FM pārstāve Lelde Grīnvalde.

Eirogrupas sanāksmē plānots pārrunāt eirozonas fiskālo nostāju, pamatojoties uz Eiropas Fiskālās padomes publicēto ziņojumu. Ziņojumā pausts, ka eirozonas ekonomika ir sasniegusi tās potenciālo izaugsmes līmeni un turpmāk dalībvalstīm jāievēro neitrāla fiskālā nostāja. Tāpat sanāksmē pārrunās trešo pastiprinātās uzraudzības misiju Grieķijā, 11. pēc-programmas uzraudzības misiju Spānijā un eiro starptautisko lomu.

Savukārt paplašinātajā Eirogrupas formātā plānots informēt ministrus par notikušo Eirosamitu jūnijā un par tālākiem plāniem un laika grafiku attiecībā uz Ekonomikas un monetārās savienības (EMU) padziļināšanas aspektiem līdz 2019.gada decembrim. Noslēgumā plānota viedokļu apmaiņa par Eiropas Centrālās bankas (ECB) priekšsēdētāja iecelšanu.

ECOFIN sanāksmē Somijas prezidentūra informēs par esošo situāciju saistībā ar ES budžeta pašu resursiem, kā arī par notikušajām dalībvalstu ministru diskusijām par iespējamiem jauniem ieņēmumu avotiem.

Tāpat sanāksmes laikā Somijas prezidentūra prezentēs darba programmu 2019.gada otrajam pusgadam. ECOFIN Padomes darba kārtībā Somijas prezidentūras laikā galvenie jautājumi būs: noturīgāki un labāk funkcionējoši finanšu tirgi - tiks turpināts darbs pie Banku savienības un Kapitāla tirgu savienības, ES ekonomikas politikas koordinācijas vienkāršošana, vienkārša un efektīva nodokļu sistēma un cīņa pret nodokļu nemaksāšanu un krāpniecību. Tāpat ECOFIN darba kārtībā iekļauti jautājumi par padziļinātu rīcību klimata pārmaiņu jomā, kā arī Eiropas attīstības finansēšanas pievienotās vērtības maksimizēšana un ES budžeta stabila pārvaldība.

Papildus ECOFIN dalībnieki diskutēs un apstiprinās šī gada Eiropas semestra dalībvalstu specifiskās rekomendācijas par to 2019.gada Nacionālajām reformu programmām un Stabilitātes vai Konverģences programmām.

Uz augšu