Foto: vairākos Rīgas Centrāltirgus kioskos uziets liels daudzums nelegālo cigarešu

FOTO: Valsts policija

Sestdien, 6. jūlijā, no pulksten 10.00 līdz 14.00 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi kopā ar Rīgas Latgales iecirkņa policistiem veica pārbaudi Rīgas Centrāltirgū ar mērķi apkarot nelegālās akcīzes preces, vēstī Valsts policijas ieraksts sociālajā vietnē "Facebook".

Likumsargi pārbaudīja neiznomātos kioskus, kā arī citas slēptuves. Kopumā tika pārbaudīti 13 kioski, no tiem 12 kioskiem bija nomainītas slēdzenes bez saskaņošanas ar Rīgas Centrāltirgus nomnieku.

Sešos kioskos atradās cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām un bez jebkādu valstu akcīzes markām. Pārbaudes laikā gan no personām, gan kioskiem un citām slēptuvēm tika izņemts 18 720 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām un 6160 cigarešu bez akcīzes markām, kopumā – 24 480 nelegālo cigarešu. Divām personām tika atsavināti 1550 eiro, kas, visticamāk, iegūti no nelegālo akcīzes preču realizēšanas.

Kopumā tika aizturētas septiņas personas, kuras nodarbojas ar tabakas izstrādājumu uzglabāšanu un tirdzniecību Rīgas Centrāltirgū. Trīs aizturētie ir dzimuši 1992. gadā, savukārt pārējie - 1989., 1972., 1984. un 2002. gadā. Tāpat tika aizturēta 1971. gadā dzimusi persona, kura piedāvāja iegādāties, iespējams, zagtu elektrisko skrejriteni.

Saistībā ar notikušo sāktas septiņas administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta – par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādiem pārkāpumiem fiziskajām personām piespriež naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas. Piecām personām pēc šī panta jau sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Lai gan policija regulāri veic pārbaudes Rīgas Centrāltirgū, cīņa ar nelegālo akcīzes preču apriti tirgū un citviet ir aktuāla joprojām, jo pārkāpēji turpina savu noziedzīgo rūpalu veikt slepus. Tāpēc Valsts policija aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot par to tirdzniecības vietām. Informēt policiju iespējams zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā iecirknī. Tāpat nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā “točku” kartē.

Uz augšu