Broku uz laiku atstādina no amatiem Latvijas Universitātē

Baiba Broka

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītāja prorektore Ina Druviete uz izmeklēšanas laiku no rektora vietnieces amata atstādinājusi politiķi Baibu Broku (VL-TB/LNNK), kura iesaistīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā, informēja augstskolā.

Ar šo pašu rīkojumu Broka zaudējusi arī vadītājas amatus abās LU iepirkumu komisijās.

Kā skaidroja LU, šāds lēmums pieņemts saistībā ar KNAB sākto izmeklēšanu un procesuālajām darbībām lietā par iespējamu kukuļa piedāvājumu valsts amatpersonai.

LU arī lūgusi KNAB informāciju par šo lietu un ir gatava pilnībā sadarboties ar izmeklētājiem.

Jau vēstīts, ka KNAB izmeklētajā kriminālprocesā, kurā pirmdien aizturēta Broka, iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB pirmdien informēja, ka birojs esot ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro.

Likums paredz, ka personu var aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Pēc tam, ja nepieciešams, jālemj par drošības līdzekļa piemērošanu. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par kuru pēc izmeklētāja ierosinājuma lemj tiesa.

Jau ziņots, ka KNAB pirmdien lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturējis trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un LU rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Broku, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete apstiprināja, ka KNAB darbinieki pirmdien bija ieradušies LU, taču viņa nekomentēja, vai veiktas izmeklēšanas darbības.

KNAB paziņoja, ka Kriminālprocess sākts par kukuļa piedāvājumu valsts amatpersonai un par kukuļa pieņemšanu.

Uz augšu