Šogad sasniegts pēdējos piecos gados lielākais studētgribētāju skaits

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Zane Bitere/LETA

Šogad pamatstudijām kādā no 13 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 911 reflektanti, kas ir augstākais studētgribētāju skaits pēdējo piecu gadu laikā, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Kā liecina informācija vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv", 2015./2016. akadēmiskajam gadam bija saņemti 8465 reflektantu pieteikumi, 2016./2017. akadēmiskajam gadam - 8194 pieteikumi, 2017./2018. akadēmiskajam gadam - 8034 pieteikumi, bet 2018./2019. akadēmiskajam gadam - 8149 pieteikumi.

Jaunajam akadēmiskajam gadam studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteikušies 8638 studētgribētāji. Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kur uzņemšana notiek atsevišķi no 12 citām augstskolām, šogad saņemti 2273 personu studiju pieteikumi, kas, kā skaidroja augstskolā, ir par 20% vairāk nekā pērn.

Studētgribētāju vidū populārākās ir Latvijas lielākās augstskolas. Lielākais studētgribētāju skaits pieteicies studijām kādā no Latvijas Universitātes (LU) pamatstudiju programmām - kopumā 4062. Otrajā vietā pēc reflektantu skaita šogad ierindojusies RSU - 2273 cilvēku. Tā ir pirmā reize, kad RSU pēc studētgribētāju skaita apsteigusi Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), kurā studijām pieteikušies 2270 cilvēki, ļaujot ierindoties populārāko Latvijas augstskolu reitinga trešajā pozīcijā.

Tālāk ar aptuveni trīs reizes mazāku reflektantu skaitu seko Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurā studijām pieteicās 781 persona.

Piektajā vietā ir Daugavpils Universitāte, kura saņēmusi pieteikumus no 413 reflektantiem, kļūstot par populārāko reģionālo augstskolu Latvijā.

Nākamā ir Liepājas Universitāte, kas saņēmusi 280 reflektantu pieteikumu. Studijām Banku augstskolā pieteicās 190 cilvēki, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā - 185 cilvēki, Vidzemes Augstskolā - 170 cilvēki, Ventspils Augstskolā - 114 cilvēki, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA" - 73 cilvēki, Ekonomikas un kultūras augstskolā - 52 cilvēki, savukārt Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā - 48 cilvēki.

Ņemot vērā, ka viens studētgribētājs vienlaikus varēja pieteikties vairākām studiju programmām, savas izvēles sarindojot prioritāšu skalā, kopumā 10 911 reflektanti iesnieguši 43 589 pieteikumus, kas nozīmē, ka vidēji viens studētgribētājs pieteicās aptuveni četrām studiju vietām.

Vienotajā uzņemšanas sistēmā, kurā piedalījās 12 no 13 iepriekš minētajām augstskolām (izņemot RSU), populārākā studiju programma ir LU programma "Tiesību zinātne", kurai saņemti 389 personu pieteikumi. Tālāk seko LU studiju programma "Ārstniecība" - 352 reflektanti, LU programma "Datorzinātnes" - 337 reflektanti, LU programma "Psiholoģija" - 266 reflektanti, LU programma "Komunikācijas zinātne" - 255 reflektanti, RTU programma "Datorsistēmas" - 248 reflektanti, RTU programma "Informācijas tehnoloģija" - 198 reflektanti, RTU programma "Būvniecība" - 172 reflektanti, LU programma "Vadības zinības" - 132 reflektanti un RTU programma "Arhitektūra" - 131 reflektants.

Savukārt RSU populārākā studiju programma ir "Medicīna", kur seši cilvēki konkursā pretendē uz vienu budžeta vietu.

Vienotajā uzņemšanas sistēmā, izmantojot prioritāšu sistēmu konkursa rezultātu aprēķināšanā, katram reflektantam tiks atrasta viena labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtoto programmu saraksta. Potenciālā vieta tiek aprēķināta tikai pēc pieteikuma apstiprināšanas, un reflektants redz savu iegūto provizorisko vietu tajā programmā, kura tika atrasta kā pirmā labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtotā programmu saraksta. Pēc konkursa rezultātu paziņošanas reflektants vairs nevarēs mainīt savu izvēli un reģistrēties citā studiju programmā.

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 12.jūlijā pēc plkst.15, otrās kārtas rezultāti - 16.jūlijā pēc plkst.17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti e-pakalpojumā "Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās", kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais