Broka aptur savu darbību Nacionālajā apvienībā

Baiba Broka

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas domes deputāte Baiba Broka, lai mazinātu šaubas, kas varētu krist pār viņas politisko darbību saistībā ar KNAB kriminālprocesu par 20 000 eiro kukuli, nolēmusi apturēt savu darbību Nacionālajā apvienībā, bet turpinās darboties Rīgas domē kā deputāte, to Broka piektdien paziņoja preses konferencē. 

Kā ziņots, piektdien plkst.10, viesnīcas "Radisson Latvija" konferenču centrā notika preses konference, kurā Rīgas domes deputāte Baiba Broka (VL-TB/LNNK) sniedza savu skaidrojumu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pēdējās dienās veiktajām kriminālprocesuālajām darbībām.

Konferencē piedalījās arī Brokas advokāti.

Kā ziņots, KNAB pirmdien Broku, kā arī ar būvfirmu "Skonto būve" saistītos uzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru aizturēja kriminālprocesā par 20 000 eiro kukuli. Trešdien visi trīs tika atbrīvoti, nosakot viņiem ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

KNAB iepriekš paziņoja, ka birojs ir ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro. Aģentūrai LETA zināms, ka KNAB redzeslokā nonācis ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.

Pēdējos trīs gados Latvijas Biatlona federācija saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no uzņēmuma SIA "Roadeks", kurš pastarpināti pieder arī Rāvim, liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā kriminālprocesā iespējamā kukuļošana saistīta ar LU Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecību. Rakstu mājas būvniecības iepirkums izsludināts pagājušā gada pavasarī, uzvarētāju mēģinot noskaidrot konkursa procedūrā ar sarunām. Iepirkuma prognozētā līgumcena sākotnēji bija 33 miljoni eiro.

Rāvim pastarpināti pieder 95% būvfirmas "Skonto būve" daļu, bet Milleram - 5%, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uz augšu