Mainīta "ABLV Bank" emitēto obligāciju nominālvērtība

"ABLV Bank" logo.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Piektdien veikta visu likvidējamās "ABLV Bank" emitēto obligāciju nominālvērtības maiņa katrai obligācijai uz 0,01 eiro obligācijām, kuru nominālvērtība ir izteikta eiro, un uz 0,01 ASV dolāru obligācijām, kuru nominālvērtība ir izteikta ASV dolāros, teikts bankas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Pēc izmaiņu veikšanas kopējā obligāciju vērtība paliek nemainīga - vienas vienības nominālvērtība samazināta, bet kopējais obligāciju skaits palielināts identiskā apmērā tā, lai kopējā obligāciju vērtība paliek nemainīga.

Obligāciju nominālvērtības maiņa nepieciešama, lai būtu iespējams organizēt izmaksas "ABLV Bank" kreditoru prasījumiem, kuri izriet no "ABLV Bank" emitētajām obligācijām, pa kārtām, daļējā apmērā un individuāli katram obligacionāram.

"ABLV Bank" ir tiesīga veikt šādu finanšu instrumentu notikumu saskaņā ar Kredītiestāžu likuma 139.pantu, kurš nosaka, ka izmaksu un parādu segšanas kārtību nosaka likvidators.

Obligāciju nominālvērtības maiņa nekādā veidā neietekmē kreditoru iesniegtos prasījumus un to apstiprināšanas procesu, norādīts paziņojumā biržai.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Eiropas Centrālā banka no 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt FKTK padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīklu ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. "ABLV Bank" apsūdzības ir noraidījusi, tās advokāti ASV aicināja "FinCEN" publicēto paziņojumu atsaukt.

Uz augšu