Tramps apstiprina nelegālo imigrantu aizturēšanas operāciju

Centrālamerikas migranti pie Meksikas-ASV robežas Tihuanas pilsētas tuvumā, 2018. gada 15. novembrī

FOTO: ALFREDO ESTRELLA/AFP

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien apstiprināja, ka Imigrācijas un muitas policija (ICE) šajā nedēļas nogalē visā valstī veiks operācijas, lai deportēšanai aizturētu nelegālos imigrantus.

"Viņi ieradās nelegāli," Baltajā namā žurnālistiem sacīja prezidents. "Viņi paņems cilvēkus sev līdzi, un viņi nosūtīs tos atpakaļ uz viņu valstīm."

"Vai arī viņi paņems sev līdzi noziedzniekus, ieliks viņus cietumā, vai arī ieliks viņus cietumā valstīs, no kurām viņi ir ieradušies."

Kaut arī galvenā uzmanība tiks pievērsta noziedzniekiem, operācija būs vērsta arī pret "cilvēkiem, kas ieradās mūsu valstī, neievērojot procesu, vienkārši pārgāja pāri robežai. Viņiem ir jādodas prom," sacīja Tramps.

ICE operācijas notiks desmit lielajās pilsētās un būs vērstas pret cilvēkiem, par kuru izsūtīšanu no valsts jau ir tiesas spriedumi, vēsta mediji.

Operācijas varētu tikt vērstas arī pret ģimenēm, kas ASV ir vairākus gadus, kurām ASV ir mājas un uzņēmumi, ASV dzimuši bērni, norāda mediji.

ASV dzīvo 10,5 miljoni nelegālo imigrantu, liecina Pjū pētniecības centra aplēses. Divas trešdaļas ASV dzīvo vairāk nekā desmit gadus.

ICE ir rīkojumi par izsūtīšanu no valsts attiecībā uz miljonu migrantu, trešdien sacīja ASV Pilsonības un migrācijas dienesta direktora vietas izpildītājs Kens Kučinelli, atzīstot, ka ICE ne tuvu nav tik daudz darbinieku un telpu, lai tik daudzus migrantus aizturētu un deportētu.

Uz augšu