Taksometru vadītāju reģistrā ap 6000 šoferu; vairāk nekā 110 izslēgti no reģistra

Pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) galvenās ēkas notiek Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrības organizēts pikets, kurā, protestējot pret VID neskaidrajām prasībām taksometru skaitītājiem, VID tiek aicināts pagarināt termiņu jaunu, tehniskām prasībām atbilstošu, taksometru skaitītāju nomaiņai vismaz uz sešiem mēnešiem.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Kopš pērnā gada jūnija, kad tika ieviests Taksometru vadītāju reģistrs, tajā reģistrējušies jau gandrīz 6000 autovadītāju, bet vairāk nekā 100 tikuši no tā izslēgti. Savukārt licences kartīšu skaits, kas komersantiem tiek izsniegtas uz katru vieglo automobili, ir aptuveni 30 reizes mazāks par reģistrēto autovadītāju skaitu, portāls TVNET uzzināja Autotransporta direkcijā. 

Tas norāda uz nepieciešamību pastiprināt kontroles pasākumus pasažieru pārvadājumu jomā ar vieglo automobili. Būtisks solis šīs jomas sakārtošanā tiks veikts no 1. septembra, kad visām tīmekļvietnēm un mobilajām lietotnēm, ar kuru starpniecību var izsaukt pārvadājumu pakalpojumu, būs jābūt reģistrētām vienotā reģistrā.

Taksometru vadītāju reģistrā šobrīd ir reģistrēti kopumā 5779 autovadītāji, kuri nodrošina pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tajā skaitā ar taksometru. Šā gada pirmajā pusgadā tika reģistrēti 1097 autovadītāji, savukārt no reģistra tika izslēgti 114 autovadītāji, kuriem soda punktu skaits pārsniedza pieļaujamos septiņus vai tika konstatēts valsts valodas zināšanu trūkums.

Šobrīd spēkā esošas ir 264 licences, kas izsniegtas komersantiem, kuri nodrošina pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, bet kuri nav taksometra pakalpojuma sniedzēji. Tomēr rādītājs, kas raksturo nozares attīstību, ir tieši licences kartītes, kas tiek izsniegtas uz katru pārvadājumos iesaistīto transportlīdzekli, un patlaban spēkā esoša ir 191 licences kartīte.

“Ņemot vērā, ka Taksometru vadītāju reģistrā reģistrēto autovadītāju skaits ir liels, bet licences kartīšu daudzums ir ievērojami mazāks, ir pamats aizdomām, ka daļa pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili tiek veikti nelegāli. Tomēr ir plānots, ka līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu pakalpojumu sniedzēju noteiktās atbildības stiprināšanu tuvākajā nākotnē tas tiks novērsts. No 1. septembra visiem pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā izsaukt pārvadājumu pakalpojumu ar tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes starpniecību, būs jāreģistrējas Autotransporta direkcijā. Papildus tam sadarbībā ar Rīgas domes Kontroles dienestu plānots pastiprināt kontroles pasākumus,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Kopš 2018. gada 1. jūnija vieglā transportlīdzekļa vadītāji, tajā skaitā taksometru vadītāji, kuri nav reģistrējušies Taksometru vadītāju reģistrā, nedrīkst nodrošināt pasažieru komercpārvadājumus.

Tāpat komersantiem, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, jābūt saņemtai licencei un licences kartītei. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu gadījumos, kad tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi bez licences, fiziskai personai vai valdes loceklim var piemērot naudas sodu apmērā no 280 līdz 700 eiro.

Papildus tam ir iespējama administratīvā pārkāpuma priekšmetu (piemēram, transportlīdzekļa) konfiskācija, kā arī valdes loceklim var atņemt tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībā.

Iespēja reģistrēties vai iesniegt pieteikumu licences vai licences kartītes saņemšanai ir kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, kas atrodas Vaļņu ielā 30, Rīgā; Lauku ielā 59, Liepājā; Lāčplēša ielā 20, Daugavpilī; Valmieras ielā 20a, Cēsīs. Tāpat to var izdarīt attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu https://e.atd.lv/login.

Uz augšu