Aston Martin hipermašīna pirmo reizi parādīta darbībā

TVNET Auto
Aston Martin hipermašīna pirmo reizi parādīta darbībā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie Foto: Aston Martin

Pirms aizvadītās nedēļas nogalē Silverstonā notikušās Lielbritānijas Lielās balvas izcīņas trasē pirmo reizi demononstrācijas braucienā devās ar Formula 1 gēniem pārsātinātā Aston Martin hipermašīna Valkyrie. 

Izmēģinājumu prototipu, kura virsbūves noformējums atbilda Red Bull Racing sacīkšu bolīdu krāsojumam, vadīja testu pilots Kriss Gudvins. Pēc viņa teiktā auto brauc labi un brauciens īstā sacīkšu trasē sniedz labu priekšstatu par gaidāmo rezultātu, taču priekšā vēl ir daudz darāmā.

Tikmēr britu sportisko ielas auto ražotāja vadītājs Endijs Palmers norāda, ka brauciens publikas priekšā ir jauna nodaļa ne tikai Aston Martin pastāvēšanas vēsturē, bet visā nozarē kopumā, jo Valkyrie jēdzienam hiperauto piešķir krietni lielāku asumu.

Kā ziņots, Aston Martin Valkyrie ir britu kompānijas, Red Bull Advanced Technologies un AF Racing kopdarbs. Auto apgādāts ar hibrīddzinēju, kura galvenā komponente ir 6,5 litru V12, bet kopējā jauda sasniedz 1146 zirgspēkus. Spēkstaciju būvē britu auto inženierijas firma Cosworth, kam ir milzu pieredze arī sacīkšu motoru konstruēšanā.

Foto: Aston Martin

Valkyrie pircējiem, kuri par auto pie kases būs atstājuši 3 miljonus eiro, paredzēta plaša personalizācijas programma, kā arī atsevišķa AMR Track Performance pakotne, kurā ietilpst citādāki aerodinamiskie elementi, titāna bremžu sistēma, vēl sportiskāka balstiekārta, magnija sakausējuma riteņi u.c.

Foto: Aston Martin

Valkyrie kopumā tiks izlaists tikai 150 eksemplāros, un tie visi jau ir pārdoti. Pirmie klienti savus auto saņems 2019.gada pēdējā ceturksnī.

Foto: Aston Martin
Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu