Uz Ukrainas parlamenta vēlēšanām ieradušies 200 starptautiskie novērotāji

FOTO: EPA/Scanpix

Līdz pirmdienai Ukrainā ieradušies vairāk nekā 200 gaidāmo parlamenta pirmstermiņa vēlēšanu starptautiskie novērotāji, pavēstīja Ukrainas robežsardzes pārstāvis sakariem ar presi Andrijs Demčenko.

"Atbilstoši situācijai šodien Ukrainā atrodas vairāk nekā 200 novērotāju no kopējā reģistrēto saraksta," sacīja amatpersona.

Ukrainas Centrālā vēlēšanu komisija līdz 10.jūlijam bija reģistrējusi 598 oficiālos novērotājus.

Parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas Ukrainā notiks 21.jūlijā.

Kā liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas, parlamentā izredzes iekļūt ir sešām partijām.

Līderpozīcijās ar 48,5% respondentu atbalstu atrodas jaunā prezidenta Volodimira Zelenska partija "Tautas kalps", liecina Kijevas Starptautiskā socioloģijas institūta aptaujas rezultāti.

Otrajā vietā ar 14,1% ierindojusies prokrieviskā partija "Opozīcijas platforma - Par dzīvi", bet trešajā vietā ir eksprezidenta Petro Porošenko partija "Eiropas solidaritāte" ar 9,2%, savukārt ceturtajā vietā - ekspremjeres Jūlijas Timošenko partija "Batkivščina" ("Tēvzeme") ar 6,2% balsu.

Izredzes pārvarēt 5% barjeru un iekļūt parlamentā, ņemot vērā statisko kļūdu, ir arī pazīstamā ukraiņu rokmūziķa Svjatoslava Vakarčuka vadītajai liberālajai proeiropeiskajai partijai "Balss", kā arī bijušā Ukrainas Drošības dienesta vadītāja Ihora Smeško vadītajai proeiropeiskajai partijai "Spēks un gods". Šiem politiskajiem spēkiem tiek prognozēti attiecīgi 4,4 un 4,1% balsu.

Uz augšu