ES valstu iekšlietu ministri ārkārtas sarunās apspriedīs imigrācijas jautājumus

Migranti uz glābšanas kuģa klāja

FOTO: AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri trešdien pulcēsies uz ārkārtas sarunām Helsinkos, lai risinātu problēmas, kas saistītas ar nevalstisko organizāciju migrantu glābšanas operācijām Vidusjūrā.

Nelegālo imigrantu pieplūdums Eiropas dienvidos ir ievērojami samazinājies, salīdzinot ar 2015. gadu, taču migrācijas jautājums joprojām ir karsts politiskais temats, kas sašķeļ ES dalībvalstis.

Itālijas valdība ir atteikusies ielaist savās ostās nevalstisko organizāciju kuģus, kas uzņem nelegālos imigrantus Vidusjūrā, un ES dienvidu valstis vēlas, lai migranti tiek sadalīti pa citām dalībvalstīm.

Ārkārtas sarunas paredzētas trešdienas vakarā pirms kārtējās ministru tikšanās, kas plānota ceturtdien.

Somijas iekšlietu ministre Marija Ohisalo aicināja ES dalībvalstis vienoties par pasākumiem pēc glābšanas un meklēšanas operācijām, norādot, ka pamatā jāliek atbildības dalīšana un jāiesaista pietiekami daudz valstu.

Amatpersonas atklāja, ka ārkārtas sarunas sasauktas pēc Francijas un Vācijas ierosinājuma, un pagaidām nav skaidrs, vai tajās piedalīsies Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni.

"Mūsu mērķis būs vienoties par kopīgu darbības līniju un definēt nākamos soļus," sacīja Ohisalo.

Kāda amatpersona AFP sacīja, ka trešdien plānotās sarunas ir "ārkārtas tikšanās" un drīz jāsaprot, kuras dalībvalstis ir gatavas uzņemt migrantus.

"Mums jāvienojas par mehānismu (..) līdz gada beigām, lai izvairītos no politiskās vai humānās krīzes vasarā," piebilda amatpersona.

Uz augšu