ASV nogalināta pusaudze un viņas slepkavības foto izlikts sociālajos tīklos

FOTO: Instagram

17 gadus vecā amerikāniete Bjanka Devinsa, kuras sociālo tīklu kontiem sekoja tūkstošiem cilvēku, šajā nedēļas nogalē apmeklēja koncertu ar internetā iepazītu draugu, kuru pirmoreiz dzīvē satika pirms diviem mēnešiem. Policija apsūdzējusi 21 gadu veco vīrieti meitenes nogalināšanā un viņas mirstīgo atlieku fotogrāfiju publicēšanā sociālajos tīklos, vēsta raidorganizācija CNN.

Svētdienas rītā Jūtikas policija Ņujorkas štatā saņēma zvanu no pašnāvnieciski noskaņota vīrieša, kurš atzinās, ka esot kādu nogalinājis.

Kad policisti ieradās notikuma vietā, 21 gadu vecais Brendons Klārks sāka sev durt ar nazi.

Viņam līdzās bija apsegts jaunas sievietes līķis ar durtām brūcēm kaklā. Klārks policijai apstiprināja, ka esot nogalinājis Devinsu.

Policija norāda, ka Devinsa un Klārks pirms diviem mēnešiem esot iepazinušies sociālajā tīklā "Instagram" un pēc tam vairākkārt tikušies. Sestdienas vakarā ap plkst.22.00 viņi bija atpakaļceļā no koncerta Ņujorkā, kad viņu starpā esot izcēlies strīds.

Jūtikas policija sāka saņemt ziņojumus no platformas "Discord" lietotājiem, kuri ziņoja par publicētajām fotogrāfijām, kā arī paša Klārka zvanu.

Pirms policijas ierašanās Klārks bija nofotografējis mirušo jaunieti un augšupielādējis attēlus sociālajā tīklā "Instagram", datorspēļu cienītāju platformā "Discord" un forumā "4chan", vēsta portāls "Mashable". "Instagram" vidē attēls sāka strauji izplatīties, un Devinsas sekotāji sāka kampaņveidīgi publicēt citus attēlus, lai ar Devinsu saistītajās mirkļbirkās neuzrādītos meitenes nāves foto. "Instagram" lietotāji sūdzējušies par to, ka platforma nespējot savaldīt attēlu izplatīšanos.

Aizdomās turamajam Klārkam tika veikta operācija. Domājams, ka viņš izdzīvos.

Oficiāla apsūdzība tiks izvirzīta tad, kad policistiem būs iespēja Klārku nopratināt.

17 gadus vecā Devinsa bija tikko absolvējusi vidusskolu un plānoja rudenī sākt studijas koledžā.

"Bjanka bija talantīga māksliniece, mīloša māsa, meita un māsīca, kā arī fantastiska jauna meitene, kura mums tika atņemta pārāk ātri," teikts viņas ģimenes paziņojumā. 

Uz augšu