Latvijas skolēni izcīnījuši četras medaļas Starptautiskajā fizikas olimpiādē

FOTO: Publicitātes foto

 Latvijas komanda Starptautisko fizikas olimpiādi ir noslēgusi ar līdz šim augstāko rezultātu - Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni ir izcīnījuši sudraba un trīs bronzas medaļas, kā arī saņēmuši atzinības rakstu, informēja AS "Latvenergo" preses sekretāre Ivita Bidere.

Olimpiādē kopumā piedalījās pieci Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni. Sudraba medaļu saņēma Jānis Hūns, bronzas - Rolands Lopatko, Ingvars Vitenburgs un Vilhelms Cinis, savukārt atzinība tika piešķirta Ričardam Knipšem. Bidere piebilda, ka Vitenburgs starptautiskajā olimpiādē piedalās trešo reizi, Cinis otro, un visās olimpiādēs viņu zināšanas tika augsti novērtētas.

Latvijas skolēni starptautiskajā fizikas olimpiādē piedalās jau kopš 1996.gada, un kopumā tajā ir piedalījušies 117 Latvijas jaunieši. Skolēni starptautiskajā fizikas olimpiādē kopumā ir izcīnījuši vienu zelta, četras sudraba, 29 bronzas medaļas un 32 atzinības rakstus.

"Mūsu skolēnu augstie panākumi ir laikā, kad izskanējusi ziņa par satraucošajiem matemātikas eksāmena rezultātiem. Gribu uzsvērt, ka Latvijas komandas panākumi apliecina to, cik liela nozīme ir eksakto zinību, īpaši fizikas, pasniegšanai skolās, jo mūsu audzēkņiem izdevies izcili pierādīt savas zināšanas. Spējīgu jauniešu skolas solos ir daudz, un jānodrošina iespēja visiem pilnvērtīgi un kvalitatīvi apgūt eksaktos priekšmetus," olimpiādes rezultātus komentēja "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Šī gada komandu vadīja Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs un komandas pavadošais mentors bija LU docents Ģirts Barinovs. Komandai līdzi brauca novērotājs LU Cietvielu fizikas institūta inženieris, starptautiskās fizikas olimpiādes izlases treneris un eksperts Dāvis Zavickis.

Uz augšu