Latvijas Ārlietu ministrija nosoda uzbrukumu Turcijas konsulāta darbiniekiem Irākā

FOTO: EPA/Scanpix

Ārlietu ministrija izsaka līdzjūtību Turcijai saistībā ar 17.jūlija nāvējošo uzbrukumu konsulāta pārstāvjiem Irākas Kurdistānas reģionā, informēja Ārlietu ministrijā.

Ministrija nosoda brutālo uzbrukumu Turcijas diplomātiem. Šādai vardarbībai nav un nevar būt attaisnojuma. Ārlietu ministrija raksta, ka sēro kopā ar bojāgājušā ģimeni, tuviniekiem un kolēģiem šajā traģiskajā brīdī.

Kā ziņots, Irākas Kurdistānas reģionā pagaidām neidentificēts uzbrucējs nošāvis divus Turcijas konsulāta darbiniekus, pavēstīja uzbrukumu pieredzējušā restorāna īpašnieks. Turcijas Ārlietu ministrija apliecināja, ka Erbīlā, Irākas ziemeļos, dzīvību zaudējis viens konsulāta darbinieks.

Līdzās konsulāta ēkai noticis "nežēlīgs uzbrukums", pavēstīja ministrija, tuvākas detaļas nesniedzot. Uzbrukumā, kas noticis vienā no Erbīlas labākajiem rajoniem, trešais konsulāta darbinieks guvis smagus savainojumus, restorāna īpašnieks apliecināja žurnālistiem.

"Uzbrucējs ienāca restorānā un devās pie galdiņa, pie kura šie trīs sēdēja. Viņš izvilka divas pistoles un sāka uz viņiem intensīvi šaut. Tad šāvējs aizbēga," sacīja restorāna īpašnieks.

Turcijas varasiestādes "turpina pūliņus sadarbībā ar Irākas un vietējām varasiestādēm, lai bez kavēšanās atrastu vainīgos", pavēstīja Turcijas Ārlietu ministrija.

Turcijas kara aviācijas lidmašīnas Irākas Kurdistānā regulāri bombardē Turcijā ārpus likuma izsludinātās Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) pozīcijas.

Turcijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka tās militārā ofensīva, kas Irākas ziemeļos tika sākta maijā, ir paplašināta.

PKK gadu desmitiem cīnās par autonomiju pārsvarā kurdu apdzīvotajos Turcijas dienvidaustrumos.

Uz augšu