Ar Rīgas atkritumu apsaimniekotāju "Tīrīga" noslēgti pirmie 1000 līgumi

FOTO: Īriss Sviklis/LETA

Ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju AS "Tīrīga" noslēgti pirmie 1000 līgumi, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Līgumu slēgšanas process ar "Tīrīga" sākās šā gada 15.jūlijā.

Saskaņā ar Rīgas pašvaldības iepirkuma rezultātiem, uzņēmums no šā gada 15.septembra galvaspilsētā nodrošinās vienotus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus un vienādus nosacījumus, kā arī atkritumu šķirošanas iespējas visiem Rīgas iedzīvotājiem.

Jauni līgumi ar "Tīrīga" par atkritumu apsaimniekošanu būs jānoslēdz visiem Rīgas iedzīvotajiem - gan fiziskām, gan juridiskām personām.

Privātmāju iedzīvotājiem pašiem jānoslēdz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumi ar jauno pakalpojumu sniedzēju. To ir iespējams izdarīt gan digitāli e-pakalpojumu vidē mājas lapā "www.tiriga.lv", gan klātienē klientu apkalpošanas centros, kā arī piesakot līguma noslēgšanu pa telefonu, e-pastā vai ar Latvijas Pasta starpniecību. Savukārt juridisko personu līgumu noslēgšanu nodrošina īpašuma apsaimniekotājs vai pats īpašnieks, ja tiek apsaimniekota privāta teritorija vai īpašums.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, "Tīrīga" aicina visus rīdziniekus un Rīgā strādājošos uzņēmumus jaunos līgumus noslēgt līdz šā gada 15.septembrim, kad uzņēmums sāks sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanu Rīgā. Līdzšinējie atkritumu apsaimniekošanas līgumi pēc 15.septembra vairs nebūs spēkā esoši.

AS "Tīrīga" publiskais partneris ir "Getliņi Eeko", kas nodrošina publiskās un privātās partnerības projekta uzraudzību un vietas atkritumu laukumu izveidei. Savukārt privātais partneris ir SIA "CREB Rīga", ko dalībai publiskās-privātās partnerības konkursā izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji - SIA "Clean R" un SIA "Eco Baltia vide".

LETA jau ziņoja, ka "Getliņi EKO" ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis "CREB Rīga". Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājs nodrošinās Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus.

Jūnija sākumā "Getliņi EKO" un "CREB Rīga" Uzņēmumu reģistrā reģistrējušas kopsabiedrību "Rīgas vides pakalpojumi", lai saskaņā ar publiskā iepirkuma rezultātiem Rīgā veiktu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizāciju un ieviestu atkritumu šķirošanas risinājumus. Vēlāk uzņēmuma nosaukums tika mainīts uz "Tīrīga".

Konkurences padome (KP) gan paziņojusi, ka "Clean R" un "Eco Baltia vide" jāziņo konkurences uzraugiem par apvienošanos jaunizveidotajā uzņēmumā "CREB Rīga". KP rīcībā esošā informācija liecina, ka darījumi, kuru rezultātā "CREB Rīga" iegūst tiesības nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, ir uzskatāmi par paziņojamu apvienošanos.

"Clean R" pērn strādāja ar 33,375 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga 1,8 reizes un bija 3,505 miljoni eiro. Kompānija reģistrēta 2004.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", un tā patiesais labuma guvējs ir Guntars Kokorevičs.

"Getliņi EKO" nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekošanu Stopiņu novadā. Kompānija "Getliņi EKO" reģistrēta 1997.gadā. Uzņēmums pieder Rīgas domei (97,92%) un Stopiņu novada domei (2,08%).

"Eco Baltia vide" ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumu "Eco Baltia" grupā. Tās lielākais akcionārs ar 30,51% akciju ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, vēl 19,46% akciju pieder komandītsabiedrībai "Otrais Eko fonds", bet pa 16,68% akciju katram pieder Viesturam Tamužam, Mārim Simanovičam un Undīnei Būdei.

Uz augšu