Literatūras klasiķis Leons Briedis izdod jaunu grāmatu "Vilcene un atraitnis"

Dzejnieks, atdzejotājs un izdevējs Leons Briedis, kuram tika piešķirta Latvijas Literatūras gada mūža balva par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā - dzejā un atdzejā, kā arī par nozīmīgu devumu intelektuālās domas attīstībā.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Apgādā "Dienas Grāmata" klajā nācis dzejnieka, rakstnieka un literatūrzinātnieka Leona Brieža romāns "Vilcene un atraitnis".

“Lai atgūtos no zaudējuma, atraitnis viens pats vada laiku Rumānijas Karpatu kalnos un nakšņo pamestā mednieku būdā. Mežonīgajos klaiņojumos viņa vienīgā pavadone un sarunu biedrene ir vilcene, kuru viņš dēvē par mežalaņķīti. Meistarīgi savienojot tagadni ar pagātni, dzejas klasiķis Leons Briedis panāk iedarbīgu profānā un sakrālā unisonu. “Nav nekā personiskāka par zāli, kokiem, putniem, debesīm.” Cilvēka apziņai metot laika cilpas, arī atmiņas tādas ir. Ar lielu rūpību autors saglabā dzīves svarīgo nemateriālo mantojumu, mūsu sabiedroto – augu, putnu, dzīvnieku – nosaukumus un īpašības. Romāna dinamiskais un pašironiskais vēstījums ir dziedinošas, barokāli bagātīgas dzimtās valodas, notikumu un dažādu kultūru herbārijs, un laiks tajā tapis pagalam vielisks, vīna glāzē ārdās vērsis, dzīve versmo, vārds augšāmceļ, mīlestība ir nemirstīga,” romāna anotācijā raksta dzejniece Liāna Langa.

Leons Briedis "Vilcene un atraitnis"

FOTO: dienasgramata.lv

Leons Briedis

Dzejnieks, rakstnieks, literatūrzinātnieks, literatūrkritiķis, tulkotājs un atdzejotājs Leons Briedis (1949) ir vairāk nekā pussimt grāmatu autors. To skaitā ir vairāki desmiti dzejas krājumu, grāmatas bērniem, lugas, mūzikli, kinoscenāriji. Leons Briedis tulkojis un atdzejojis no latīņu, krievu, poļu, angļu, romāņu, suahili, albāņu u.c. valodām, bet viņa dzeja atdzejota tikpat kā visās Eiropas tautu valodās un arī daudzās citās. Leons Briedis saņēmis dažādas literārās balvas un prēmijas gan Latvijā, gan ārzemēs, tai skaitā 2015. gadā Latvijas Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas rakstniecībā.

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska. Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Cieto vāku sējums, 216 lpp., izdota 2019. gada 15. jūlijā.

Grāmata pieejama lielākajās grāmatnīcās un www.dgramata.lv.

Uz augšu