Bruņotajiem spēkiem testēšanai piegādātas Latvijas ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

FOTO: Publicitātes foto

Atbilstoši pērn noslēgtajam vienošanās dokumentam Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem testēšanai šogad piegādātas Latvijas ražotāju "Uav Factory" un "Atlas Aerospace" bezpilota lidaparātu sistēmas,  informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

"Man ir liels prieks par sākto sadarbību ar Latvijas ražotājiem gan no piegāžu drošības, gan Latvijas aizsardzības industrijas attīstības viedokļa. Bezpilota lidaparātu sistēmu testēšana ir nozīmīgs solis mūsu bruņoto spēku apgādē ar šīm jaunajām tehnoloģijām, kuru izmantošana sniegs nozīmīgu pienesumu Latvijas valsts aizsardzībā," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Apgāde ar bezpilota lidaparātu sistēmām stiprinās armijas un izlūkošanas, kā arī netiešās uguns atbalsta vadības spējas. Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošās bezpilota lidaparātu sistēmas paredzēts izmantot arī, sniedzot atbalstu glābšanas, meklēšanas vai līdzvērtīga rakstura civilās operācijās.

2018.gadā Aizsardzības ministrija noslēdza vienošanos ar minētajiem Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājiem par bezpilota lidaparātu sistēmu piegādi. Saskaņā ar vienošanos sadarbība tiek īstenota pakāpeniski, sākotnēji realizējot pirmo bezpilota lidaparātu testa partiju iegādi. Veiksmīgas partnerības gadījumā sadarbību plānots attīstīt, uzņēmumiem turpinot bezpilota lidaparātu sistēmu pielāgošanu, uzlabošanu un modernizēšanu atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām.

Testa partijas līguma summa netiek atklāta.

Latvijas ražotāju piedāvātās bezpilota lidaparātu sistēmas vērtētas bruņoto spēku mācībās un praktiskās demonstrācijās, kā arī veikta to tehnisko rādītāju un sagaidāmo iegādes, uzturēšanas un turpmākas modernizācijas izmaksu analīze, salīdzinot ar citiem pasaules tirgū pieejamiem ekvivalentiem. Abi uzņēmumi atbilst bruņoto spēku bezpilota lidaparātu attīstības koncepcijas prasībām.

"Uav Factory" dibināts 2009.gadā, un tam ir pārdošanas biroji Latvijā un ASV. "Uav Factory" ir viens no vadošajiem bezpilota lidaparātu sistēmu pasaules līmeņa piegādātājiem. Uzņēmuma ražotie lidaparāti un videokameras tiek pārdoti vairāk nekā 50 pasaules valstīs militārām, civilām un akadēmiskām vajadzībām.

2016.gadā dibinātais Latvijas uzņēmums "Atlas Aerospace" ražo bezpilota lidaparātus, kā arī ir sācis bezpilota lidmašīnu ražošanu. "Atlas Aerospace" pārdod produkciju vairākās ārvalstīs, tostarp Francijā, Vācijā un Nīderlandē.

Uz augšu