Latviju darba vizītē apmeklēs Lietuvas prezidents Nausēda

Gitans Nausēda

FOTO: BNS foto/Scanpix

Šodien, 23. jūlijā, Latvijā pirmajā darba vizītē ieradīsies jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Vizītes laikā plānota svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, Lietuvas prezidenta tikšanās ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu, abu valstu delegāciju sarunas un prezidentu paziņojums presei Rīgas pilī.

Vizītes turpinājumā Nausēda tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV). Pēc tam plānots grāmatu ziedojums Tautas grāmatu plauktam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Saistībā ar Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas darba vizīti Latvijā tiks ierobežota satiksme vairākās vietās Rīgā.

No plkst.7 līdz 11.30 Aspazijas bulvāra kreisajā pusē 50 metru garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Teātra ielu un Brīvības laukumā tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana.

Nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība no plkst.10 līdz 11.30 Brīvības laukumā un no plkst.15 līdz 16.30 Valguma ielā un Uzvaras bulvārī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Nacionālo bruņoto spēku Militārā policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju no plkst.10 līdz plkst.11.30 kontrolēs un aizliegs kuģošanas līdzekļu satiksmi Pilsētas kanālā, posmā no Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas gājēju tilta līdz gājēju tiltam pie Bastejkalna.

Kā ziņots, 12.jūlijā Nausēda kļuva par Lietuvas prezidentu, pārņemot pilnvaras no prezidentes Daļas Grībauskaites, kura šajā amatā atradās desmit iepriekšējos gadus.

55 gadus vecais ekonomists, bijušais ilggadējais Lietuvas "SEB bankas" prezidenta padomnieks Nausēda prezidenta vēlēšanās piedalījās kā neatkarīgais kandidāts, solot veidot labklājības valsti un mazināt sociālo atstumtību.

Maijā notikušajā vēlēšanu otrajā kārtā viņš pārspēja savu sāncensi, bijušo finanšu ministri Ingrīdu Šimonīti. Nausēda šai balsojumā ieguva 65,68%, bet Šimonīte - 33,04% balsu.

Pēc ievēlēšanas Nausēda izteicās, ka vēlas mainīt tradīcijas, ieturēt atvērtāku darba stilu, rīkot regulāras preses konferences un savā inaugurācijā redzēt plašāku inteliģences pārstāvju loku.

Uz augšu