Teroristi uzbrukuši igauņu karavīru apsargātai bāzei Mali; cietuši seši igauņi
Papildināts

FOTO: AFP/SCANPIX

Pirmdienas vakarā teroristi-pašnāvnieki ar auto, kurā atradās pašgatavots spridzeklis, uzbruka militārajai bāzei Gao, Mali, ko apsargāja Igaunijas, Mali un Francijas karavīri. Starp cietušajiem bija seši igauņu karavīri, ziņo laikraksts "Postimees".

Cietušajiem karavīriem nekavējoties tika sniegta pirmā palīdzība. Viņu savainojumi nebija smagi.

Gao bāzē dien apmēram 50 Igaunijas karavīri. Francijas vadītās operācijas "Barkhane" ietvaros Igaunijas karavīri apsargā bāzi.

Operācija "Barkhane" ir Francijas iniciatīva Āfrikas Sāhelā, kuras mērķis ir veicināt stabilitāti reģionā, kā arī cīnīties ar terorisma draudiem un nelegālo imigrāciju uz Eiropu.

Trīs teroristi pirmdienas vakarā pie Francijas militārās bāzes ieejas Gao pilsētā uzspridzinājušies automobilī, kam bijušas ANO spēku krāsas.

Neviens no cietušajiem Igaunijas karavīriem nav smagi ievainots, viņi guvuši galvenokārt sasitumus un šķembu radītus ievainojumus, apstiprināja Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālmajors Martins Herems.

Trīs no šiem karavīriem jau atgriezušies ierindā, bet vēl trīs atrodas mediķu uzraudzībā.Viņš piebilda, ka nav gaidāms, ka trīs karavīri, kuri atrodas mediķu aprūpē, izveseļosies līdz augusta sākumam, kad Igaunijas kājnieku vienībai "Estpla-30" paredzēts atgriezties no Mali.

Par uzbrukumu neviens nav uzņēmies atbildību, taču islāmistu ekstrēmisti Mali nereti rīko šādus uzbrukumus.

Herems pieļāva, ka uzbrukumu varētu būt sarīkojis teroristu grupējums "Islāma valsts".

"Nezinu, ar ko mums ir darīšana, jo vēl neviens nav uzņēmies atbildību. Šajā reģionā darbojas divi teroristiski grupējumi - "Al Qaeda" atbalstītāji un "Islāma valsts" vietējais grupējums, un otrajam ir vislielākās iespējas veikt šādu teroraktu," preses konferencē sacīja Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida ierakstā sociālajā tīklā "Facebook" novēlējusi ievainotajiem Igaunijas karavīriem drīzu atveseļošanos.

"Visa Igaunija tur par jums īkšķus," piebildusi Kaljulaida.

Arī Francijas aizsardzības ministre Florānsa Parlī telefonsarunā ar Igaunijas aizsardzības ministru Jiri Luiku novēlējusi Igaunijas karavīriem atveseļoties, ka arī atzinīgi novērtējusi viņu profesionālismu.

Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā aģentūrai LETA teica, ka Mali dienošie Latvijas karavīri sprādzienā nav cietuši, jo viņi izvietoti Bamako.

Uz augšu