Ostapenko pārliecinoši zaudē amerikānietei un izstājas no Jūrmalas WTA turnīra

Aļona Ostapenko.
Aļona Ostapenko. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas tenisiste Alona Ostapenko otrdien Jūrmalas WTA "International" sērijas turnīra jeb "Baltic Open" pirmās kārtas mačā piedzīvoja zaudējumu, līdz ar to latvietei vienspēļu sacensības Lielupes kortos noslēgušās.

Turnīra astotais numurs Ostapenko (WTA 83.) pirmajā mačā ar 2-6, 1-6 piedzīvoja zaudējumu amerikānietei Bernardai Perai (WTA 74.).

Ostapenko jau pirmajā geimā bija iespēja lauzt pretinieces servi, tomēr amerikāniete spēja mobilizēties, gūstot uzvaru. Mača turpinājumā abas tenisistes spēja nosargāt savu servi, bet piektajā geimā pie trijām mačbumbām tika Ostapenko, kuras tika izniekotas ar sitieniem autā. Nākamajā izspēlē jau pie breikpunkta tika Pera, kura savu iespēju izmantoja un panāca 4-2. Nākamo geimu amerikāniete pie savas servēja uzvarēja, bet jau brīdi vēlāk vēlreiz lauza Ostapenko servi, izcīnot uzvaru ar 6-2.

Otrais sets Ostapenko iesākās neveiksmīgi, jo jau otrajā geimā amerikāniete lauza viņas servi panākot 2-0, bet vēl brīdi vēlāk pretiniece panāca jau 3-0. Dodoties pārtraukumā Ostapenko pasauca treneri, cerot uz snieguma uzlabošanos, tomēr velti, jo ceturtajā geimā amerikāniete vēlreiz lauza latvietes servi, panākot jau drošu vadību 4-0. Nākamajā izspēlē Ostapenko bija tuvu, lai nobreikotu pretinieci, tomēr neveiksmīgi, taču sestajā geimā viņai beidzot izdevās gūt panākumu, panākot 1-5. Perai gan daudz laika, lai izservētu uzvaru mačā nevajadzēja, jo viņa ātri vien panāca 40:0, bet jau ar nākamo servi izcīnīja panākumu ar 6-1.

Abas tenisistes līdz šim nebija tikušās, bet par dalību šajā mačā Ostapenko nopelnīja vienu WTA ranga punktu.

Otrajā kārtā šī mača uzvarētāja tiksies ar Kazahstānas tenisisti Jeļenu Rjabkinu (WTA 65.), kura svētdien triumfēja Bukarestes WTA "International" turnīrā.

Ostapenko sacensības turpinās dubultspēļu turnīrā, kurā trešdien viņa ar savu pārinieci Gaļinu Voskoboeju no Ukrainas pirmajā kārtā cīnīsies ar Diānu Marcinkēviču un Vivianu Heiseni no Vācijas.

Pera šosezon aizvadījusi 37 spēles, kurās guvusi 20 panākumus. No WTA līmeņa turnīriem viņai šosezon veiksmīgākais padevās Čehijā, kur "International" sērijas turnīrā viņā izstājās ceturtdaļfinālā, tikmēr Ostapenko vēl nesen prestižajā Vimbldonas turnīrā aizkļuva līdz jaukto dubultspēļu finālam, kurā gan nācās piedzīvot zaudējumu. Vienspēlēs latviete šosezon 30 mačos guvusi vien 12 uzvaras, nevienā no turnīriem netiekot tālāk par ceturtdaļfinālu.

Pirmdien otro kārtu sasniedza Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča, kura izcīnīja savu pirmo uzvaru WTA turnīru pamatsacensībās. Iepriekš šī turnīra kvalifikācijas pirmo kārtu nepārvarēja Daniela Vismane un Kamilla Bartone.

Latvija šāda līmeņa WTA sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē. Turnīra rīkotāja ir Krievijas sporta mārketinga aģentūra "ONE SGM", bet iepriekš šīs sacensības tika rīkotas Maskavā, tomēr pērn nolemts tās pārcelt uz Jūrmalu.

"Baltic Open" turnīrā tenisistes cīnīsies par 250 000 dolāru (223 000 eiro) balvu fondu, turklāt uzvarētāja iegūs 280 WTA ranga punktus.