Krievijas tiesa atstāj spēkā sešu gadu cietumsodu specdienestu Baltkrievijā nolaupītam ukraiņu jaunietim

Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas Augstākā tiesa otrdien atstājusi spēkā zemākas instances tiesas lēmumu par sešu gadu cietumsoda piespriešanu Ukrainas pilsonim Pavlo Gribam, kuru Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) pirms diviem gadiem izvilināja uz Baltkrieviju un nolaupīja.

"Tiesas lēmumu atzīt par likumīgu, aizstāvības sūdzību neapmierināt," paziņoja tiesa.

Aizstāvība savā sūdzībā vērsa tiesas uzmanību uz pierādījumu nederīgumu, uz kuru pamata pirmās instances tiesa pieņēma spriedumu.

"Aizturēšanas protokolā neatbilst patiesībai tā sastādīšanas laiks un vieta. Viņu nesodīti piekāva, spīdzināja, izsista no viņa liecības, kas pēc tam kļuva par sprieduma pamatu. Uzskatu, ka spriedums jāatceļ," paziņoja advokāts.

Šobrīd 21 gadu vecais Gribs 2017.gada 24.augustā pazuda Baltkrievijā, uz kurieni bija devies tikties ar meiteni, ar kuru iepazinās sociālajos tīklos.

Tā paša gada septembrī kļuva zināms, ka viņš atrodas Krievijas pilsētas Krasnodaras izmeklēšanas izolatorā un viņam izvirzītas apsūdzības terorismā. Tad viņa advokāte arī paziņoja, ka viņu nolaupījis FDD.

Meitene, ar kuru tikties devās Gribs, vēlāk intervijā atzinās, ka viņu uzaicināt Gribu uz Baltkrieviju piespieduši FDD darbinieki.

Krievija apgalvo, ka Gribs sarakstē ar meiteni no Sočiem centies viņu pārliecināt ievietot spridzekli skolas izlaidumā 2017.gada 30.jūnijā.

Šī gada martā Ziemeļkaukāza apgabala kara tiesa Gribam piesprieda sešu gadu cietumsodu par terorismu.

Gribam ir invaliditāte un viņš cieš no nopietnas saslimšanas.

Kā pavēstīja Griba tēvs Ihors Gribs, Augstākās tiesas lēmums par sprieduma atstāšanu spēkā bija gaidāms.

"Varu sniegt vienīgo komentāru, ka tas bija prognozējams. Nekādu cerību un ilūziju par sprieduma mainīšanu nebija," sacīja Gribs, piebilstot, ka par Krievijas tiesas spriedumu plāno vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Uz augšu