Kā Ukrainas parlamenta vēlēšanās balsoja Ukrainas balsstiesīgie Baltijā?

Volodimirs Zelenskis.

FOTO: AFP / Scanpix

Ukrainas vēlēšanās arī Latvijas un Lietuvas iecirkņos lielāko atbalstu guva Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska partija, turpretim Igaunijas vēlēšanu iecirknī visvairāk balsu saņēma prokrieviskā Opozīcijas platforma, liecina Ukrainas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publicētie dati.

Zelenska dibinātā partija "Tautas kalps" no Baltijas valstīm visvairāk balsu saņēma Latvijā. Par Ukrainas prezidentu nobalsoja 32,96% vēlētāju. Lietuvā Zelenska partija guva 28,76% vēlētāju atbalstu, savukārt Igaunijā par partiju nobalsoja 22,11% cilvēki.

Prokrieviskā Opozīcijas platforma, kas Igaunijā guva 38,38% balsu skaitu, Latvijā ierindojās trešajā vietā ar 12,84% vēlētājiem, bet Lietuvā - ceturtajā ar 7,35% balsīm.

Latvijā otrā populārākā izvēle vēlētāju vidū bija Ukrainas bijušā prezidenta Petro Porošenko partijai "Eiropas solidaritāte", kas saņēma 23,64% balsu. Vēl Latvijas topa piecniekā bija Šarija partija un rokzvaigznes Svjatoslava Vakarčuka jaundibinātā partija "Balss", kuras attiecīgi saņēma 10,42% un 10,05% balsu.

Arī Lietuvā otra populārākā bija Porošenko partija "Eiropas solidaritāte" par kuru balsojuši 25,75% vēlētāju. Trešo vietu Lietuvas vēlēšanu iecirknī ieņēma Vakarčuka partija "Balss" ar 20,40% balsīm. Savukārt topa piecnieku noslēdza Šarija partija, par kuru nobalsoja 7,35% vēlētāju.

Atšķirībā no Latvijas un Lietuvas, Igaunijā Porošenko partija bija trešā populārākā izvēle, par kuru nobalsoja 14,04% balsotāju. Ceturtajā vietā bija Vakarčuka partija "Balss" ar 10,15% balsu, bet ar 4,58% lielu vēlētāju atbalstu piecinieku noslēdza Šarija partija.

Pēc 99,56% vēlēšanu iecirkņos saskaitītajām balsīm, Zelenska partija saņēmusi vislielāko balsu skaitu - par šo partiju nobalsojuši vairāk nekā 43% vēlētāju. Vēl 13% vēlētāju nobalsojuši par prokrievisko opozīcijas platformu, savukārt bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko vadītā partija "Batkivščina" ("Tēvzeme") saņēmusi 8,18% balsu.

Vēl piecu procentu barjeru ar 8,11% balsīm pārvarējusi Porošenko partija, kā arī Vakarčuka partija, kura saņēmusi 5,83% vēlētāju atbalstu.

Uz augšu