Vairākos sprādzienos Afganistānā nogalināti vismaz 50 cilvēki

TVNET/LETA/AFP/DPA
Vairākos sprādzienos Afganistānā nogalināti vismaz 50 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/AP/Scanpix

Sprādzienos Kabulā un citur Afganistānā 12 stundu laikā nogalināti vismaz 50 cilvēki. Galvaspilsētā Kabulā vien ceturtdien notika trīs sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja vismaz astoņi cilvēki un vēl 27 tika ievainoti, ziņo Sabiedrības veselības ministrija.

Pirmais sprādziens notika ap plkst. 8.10 (ap 6.40 pēc Latvijas laika), kad Afganistānas galvaspilsētas austrumos terorists pašnāvnieks ar motociklu ietriecās kādai no ministrijām piederošā autobusā.

Arī otrs sprādziens notika tajā pašā apkaimē, bet trešais terorakts notika tālāk uz austrumiem. Tur eksplodēja mīnēta automašīna, informēja Iekšlietu ministrija.

Atbildību par trešo sprādzienu uzņēmās talibi, norādot, ka tas bijis vērsts pret "ārvalstu iebrucēju" kollonu.

Par pirmajiem diviem sprādzieniem, kas notika Kabulā, neviens atbildību vēl nav uzņēmies.

Neskatoties uz ASV centieniem noslēgt miera līgumu ar talibiem, Kabulā un tās apkārtnē vardarbības līmenis pēdējā laikā ir pieaudzis. Galvaspilsētā šogad notikuši jau 13 šādi uzbrukumi, kuros nogalināti vairāk nekā 70 cilvēki un 510 ievainoti.

Daļa ekspertu uzskata, ka nemiernieki pastiprina savus uzbrukumus, lai nodrošinātu sev labākas pozīcijas sarunās.

Deviņi cilvēki - sešas sievietes un trīs bērni - nogalināti un četri cilvēki ievainoti sprādzienā, kas notika Nangarhāras provincē. Tur tika uzspridzināts mikroautobuss, ar kuru kāda ģimene brauca uz kāzām.

ANO palīdzības misijas Afganistānā (UNAMA) ziņojumā par 2019.gada pirmo ceturksni secināts, ka sprādzienos, izņemot pašnāvnieku uzbrukumos, šā gada pirmajos trīs mēnešos Afganistānā nogalināti 52 mierīgie iedzīvotāji un 269 ievainoti, kas ir par 21% vairāk kā tai pašā laika posmā pērn.

Kaujinieki parasti izvieto uz ceļiem paštaisītu spridzekļus ar mērķi kaitēt Afganistānas drošības spēkiem, bet bieži par upuriem kļūst mierīgie iedzīvotāji.

Naktī uz ceturtdienu Tahāras provincē talibu uzbrukumā Afganistānas drošības spēku kontrolpunktiem un militārajai bāzei, ko izmanto policija, nogalināti vismaz 35 policisti, taču precīzs mirušo skaits vēl nav zināms.

Viena amatpersona sacīja, ka nogalināti vismaz 35 policisti un ievainoti vismaz 12 cilvēki, tostarp seši policisti, taču cita amatpersona ziņoja, ka miruši vismaz 43 policisti un deviņi ir pazuduši.

Amatpersonas sacīja, ka uzbrukuši talibi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu