Latvijas U-19 basketbola izlase ar uzvaru pār Mozambiku tuvojas 13.vietai

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Latvijas U-19 meiteņu basketbola izlase sestdien uzvarēja vienaudzes no Mozambikas, saglabājot cerības turnīrā izcīnīt 13.vietu.

Latvijas jaunietes aizvadītajā spēlē ar 63:49 (13:11, 19:17, 20:7, 11:14) pārspēja Mozambiku.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 19 gūtiem punktiem un 13 izcīnītajām atlēkušajām bumbām bija Laura Meldere, bet 16 punktus guva Māra Mote.

Interesanti, ka latvietes jau šajā turnīrā vienu reizi tikās ar Mozambiku, kad apakšgrupas pēdējā mačā uzvarēja ar 68:54.

Turnīra turpinājumā Latvijas izlasei vēl svētdien gaidāms mačs par 13.vietu, kurā būs jātiekas ar Vāciju. Spēle sāksies plkst.8.15 pēc Latvijas laika.

Latvijas U-19 izlase šajās sacensībās startējusi arī 2017.gadā, izcīnot desmito vietu.

Kopumā pasaules kausos Latvijas izlases startējušas septiņas reizes - četrās meitenes, bet trīs puiši. Labākais rezultāts tika sasniegts 2003. un 2017.gadā, kad attiecīgi U-21 puiši un U-17 meitenes ieguva astoto vietu.

Pirmo reizi izlasi vada Matīss Graudiņš. Viņam asistē ilggadējais jauniešu izlašu treneris Ainārs Čukste, kurš jūlija sākumā aizveda Latvijas U-18 basketbolistes līdz Eiropas čempionāta septītajai vietai.

Latvijas U-19 izlases sastāvs dalībai PK: Nikola Ozola, Jete Nulle, Paula Kļeščova, Betija Rudzīte, Elizabete Zumenta (visas - "TTT Juniores"), Klinta Dambrāne, Eva Indriķe (abas - "TTT Kadetes"), Māra Mote ("TTT Rīga"), Aleksa Purmale, Kristiāna Koltone, Alise Markova (Ankonas "Basket", Itālija), Laura Meldere (Venēcijas "Reyer", Itālija).