Baltkrievijas virsnieki veiks EDSO bruņojuma kontroles novērtējuma vizīti Latvijā

FOTO: Latvijas armija

No pirmdienas līdz 31.jūlijam četri Baltkrievijas bruņoto spēku virsnieki Latvijā veiks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) bruņojuma kontroles novērtējuma vizīti, pavēstīja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāve Vita Briže.

Novērtējuma vizītes mērķis ir apmeklēt Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, lai pārbaudītu, vai ikgadējā EDSO iesniegtā vispārējā militārā informācija par šo vienību atbilst ziņotajam.

Lai palielinātu atklātumu un uzticību kaimiņvalstu starpā, 2004.gadā Latvija un Baltkrievija noslēdza divpusēju vienošanos par papildu uzticības un drošības pasākumiem. Šī vienošanās paredz papildu bruņojuma kontroles vizīšu uzņemšanu, detalizētāku informācijas apmaiņu par bruņotajiem spēkiem, ekspertu tikšanos un militāro mācību apmeklējumus, skaidroja ministrijā.

Atbilstoši EDSO kvotām Latvijai ir jāuzņem viena novērtējuma vizīte un trīs bruņojuma kontroles inspekcijas gadā. Analoģiski arī Latvija veic bruņojuma kontroles inspekcijas un novērtējuma vizītes pārējās EDSO dalībvalstīs.

Uz augšu