Tērauda: ir pamats domāt, ka NEPLP vairākkārt rīkojusies neatbilstoši labas pārvaldības praksei

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Saeimas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda
Saeimas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda Foto: Zane Bitere/LETA

Ir pamats domāt, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vairākkārt rīkojusies neatbilstoši labas pārvaldības praksei, šādu nostāju pauda Saeimas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP).

Tērauda atzina, ka situācija, ko patlaban piedzīvo sabiedriskie mediji, "briedusi" ilgus gadus neadekvātā finansējuma dēļ, kam "virsū slāņojas sliktas pārvaldības problēmas, kas saistītas ar NEPLP sniegumu".

Pēc Tēraudas vārdiem, situācijas risinājumus patlaban meklējot visi. "Saeimas uzdevums ir izvērtēt NEPLP darbu un nodrošināt to, ka sabiedriskajiem medijiem ir adekvāts finansējums," sacīja deputāte, piebilstot, ka būs vēl jāskatās, vai valdība apmierinās pieprasījumu par papildu finansējuma piešķiršanu Latvijas Radio šogad.

"Papildu finansējums ir vajadzīgs, taču tai pašā laikā tas būtu saistāms ar reformām pašā radio," uzsvēra Tērauda.

Domājot par to, cik ātri būtu jāatrisina problēmjautājums par NEPLP darbu, sākumā būtu jāsaprot, kāds ir vēlamais iznākums, pauda deputāte. "Ja mērķis būtu noņemt NEPLP, tad, jo ātrāk sasauks atbildīgās komisijas sēdi, jo labāk," teica komisijas vadītāja.

Viņa gan atgādināja, ka Saeimai ir ierobežotas iespējas atsaukt NEPLP locekļus. Lai to darītu, jāvērtē, vai tam ir adekvāts pamatojums. "Ir pamats domāt, ka NEPLP ir vairākās situācijās rīkojusies neatbilstoši labas pārvaldības praksei. To redzējām vairākās situācijās pēdējā pusgada garumā. Tai pat laikā, lai Saeima atlaistu NEPLP, ir šaura latiņa. Tam var piesaukt tikai NEPLP reputācijas vai uzticības zudumu," teica Tērauda.

Jau vēstīts, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus. Saeimai tiek lūgts neatliekami savā darbakārtībā iekļaut jautājumu par NEPLP locekļu darba vērtēšanu, aģentūra LETA noskaidroja organizācijā. Vienlaikus organizācija lūdz Saeimu nekavējoties izstrādāt un ieviest jaunu sabiedrisko mediju pārvaldības modeli.

LŽA uzskata, ka pašreizējais NEPLP sastāvs nav pietiekami kompetents, atbildīgs un vērsts uz konstruktīvu sadarbību mediju vides jautājumu risināšanai. NEPLP ir izveidojies konflikts ar lielāko daļu pārraugāmās nozares dalībnieku un nav redzamas pazīmes, ka situācija tiktu labota.

NEPLP ir zaudējusi mediju organizāciju un to darbinieku uzticību, uzsvērts Saeimai adresētajā iesniegumā, piebilstot, ka par vairāku NEPLP locekļu darbības atbilstību reputācijas prasībām izteiktas pamatotas šaubas.

Latvijas Radio 2017.gadā ir izteicis neuzticību NEPLP loceklim Ivaram Āboliņam saistībā ar sasteigtiem sabiedriskā pasūtījuma un radio kanālu formātu grozījumiem. Žurnālisti pārmeta Āboliņam redakcijas autonomijas pārkāpšanu un radio Ziņu dienesta reputācijas graušanu. Izteiktā neuzticība nav atsaukta, atgādināts iesniegumā.

LŽA tāpat uzsvēra, ka NEPLP 2018.gada nogalē bez pietiekama pamatojuma atbrīvoja no darba Latvijas Televīzijas (LTV) valdi. Iesniegumā norādīts arī uz vairākām citām problēmām ar NEPLP.

NEPLP loceklis Patriks Grīva aģentūrai LETA sacīja, ka LŽA rīcība nav nekas jauns, jo "asociācija nemitīgi ir kritizējusi padomes darbu un izmantojusi visus līdzekļus, lai diskreditētu to". "Personīgi es priecātos par konstruktīvu kritiku, bet patlaban asociācijas apgalvojumi par to neliecina," uzskata Grīva, piebilstot, ka NEPLP turpinās darbu kā iepriekš, līdz Saeima lems pretēji.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu