VL-TB/LNNK politiķis: Akcīzes nodokļa celšana dīzeļdegvielai reģionos daudzus iedzīs nabadzībā un ierobežos mobilitāti

TVNET/LETA
VL-TB/LNNK politiķis: Akcīzes nodokļa celšana dīzeļdegvielai reģionos daudzus iedzīs nabadzībā un ierobežos mobilitāti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
13.Saeimas deputāts Jānis Dombrava.
13.Saeimas deputāts Jānis Dombrava. Foto: Edijs Pālens/LETA

Akcīzes nodokļa celšana dīzeļdegvielai reģionos daudzus iedzīs nabadzībā un ierobežos mobilitāti, uzskata nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava.

Frakcija pagaidām nav diskutējusi par satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) ierosinājumu celt akcīzes nodokli dīzeļdegvielai. Jebkuras nodokļu izmaiņas politiskais spēks plāno apspriest augusta beigās vai septembra sākumā.

"Es personīgi sliecos neatbalstīt akcīzes palielināšanu dīzeļdegvielai," teica deputāts, uzsverot, ka būtu pareizi nodrošināt citas degvielas alternatīvas, ja konkrētiem tās veidiem plānots paaugstināt cenu.

Dombrava uzskata, ka šādas pārmaiņas "iedzīs daudzus cilvēkus reģionos lielākā nabadzībā un samazinās cilvēku mobilitāti".

Viņaprāt, patlaban pieejamais idejas pamatojums ir "pietiekami švaks", tāpēc būtu sagaidāms izsmeļošāks idejas mērķa un ieguvumu skaidrojums.

Jau ziņots, ka satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) iepriekš medijiem norādīja, ka autoceļu finansēšanai varētu celt akcīzes nodokli dīzeļdegvielai. "Neskrienot laikam pa priekšu, es domāju, ka viens no finansējuma avotiem varētu būt akcīzes nodokļa palielinājums dīzeļdegvielai. Par cik mēs ejam uz vairāk videi draudzīgāku sabiedrisko transportu un vispār transportu Latvijā, tas būtu, no vienas puses, sāpīgs risinājums, bet, no otras puses, tas dotu iespēju papildus finansēt ceļus," pauda satiksmes ministrs, piebilstot, jautājums vēl tiks apspriests kopā ar iecerēto nodokļu sistēmas reformu.

Akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai par 1000 litriem Latvijā no 2018.gada 1.janvāra ir 372 eiro, bet no 2020.gada to plānots palielināt līdz 414 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta informācija.

Atbilstoši likumam par akcīzes nodokli iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai, kuru izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, izpildot noteiktas prasības, akcīzes nodokli par 1000 litriem aprēķina 15% apmērā no akcīzes nodokļa standartlikmes dīzeļdegvielai.

Valdības veidošanas laikā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nāca ar iniciatīvu partijām parakstīt fiskālo paktu, ar kuru partijas apņemas izpildīt un turēties pie Latvijas vidējā termiņa budžeta prognozēm, tostarp apņemoties šogad neatbalstīt nodokļu celšanu un jaunu nodokļu ieviešanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu