Klajā nāk pašmāju modernā džeza grupas "Lupa" skaņuplate

Lupa

FOTO: publicitātes

30. jūlijā džeza mūzikas izdevniecības “Jersika Records” paspārnē klajā nāk modernā džeza grupas “Lupa” skaņuplate “Sequences and Consequences”, informē izdevēji. 

Grupā “Lupa” apvienojušies četri aktuāli Latvijas vidējās paaudzes džeza mūziķi: Dāvis Jurka – alta saksofons, Erica Synths efekti; Ritvars Garoza – sintezatori un Fender Rhodes, Valters Sprūdžs – elektriskais bass; Andris Buiķis -  bungas, Tempest analogā bungmašīna.

“Grupas rašanās stūrakmens ir mana un Ritvara draudzība, vēlēšanās kopā spēlēt un radīt jaunu mūziku. Uzreiz bija skaidrs, ka Andrim ir jābūt sastāvā, un kā ceturto biedru Ritvars ierosināja Dāvi. Es nebiju līdz šim ar Dāvi spēlējis, lai gan, protams, augsti vērtēju viņu kā džeza mūziķi. Pēc pirmajiem mēģinājumiem bija skaidrs, ka šis sastāvs veido savu ķīmiju, un katrs dalībnieks pienes kaut ko jaunu, tādā veidā paplašinot un bagātinot skanējumu. Darbojamies improvizētās instrumentālās mūzikas lauciņā,” stāsta Valters Sprūdžs.

Lupa “Sequences and Consequences”

FOTO: publicitātes

“Sequences and Consequences” iekļautas sešas kompozīcijas, kuru mūzikas autori ir Ritvars Garoza un Valters Sprūdžs. Ieraksts veikts pilnībā analogi lentē skaņu operatora Gustava Ērenpreisa vadībā studijā “LokoMotiv Room”.

“Skaņuplate “Sequences and Consequences” ir uz viena viļņa ar citiem pasaulē ierakstītiem mūsdienu modern-jazz, soul-jazz, electric-jazz, fusion ierakstiem,“ vērtē Mareks Ameriks, “Jersika Records” mākslinieciskais direktors.

Lupa

FOTO: publicitātes

29. augustā Cēsīs, kultūras terasē “Zaļā zāle” notiks īpašs skaņuplates prezentācijas koncerts, savukārt 13. augustā “Lupa” uzstāsies festivālā “Ventspils Groove”.

Albums “Sequences and Consequences” izdots skaņuplates formātā un no 30.07.2019. pieejams mūzikas veikalos, kā arī atrodams Spotify un citās mūzikas straumēšanas vietnēs un izdevniecības Youtube un Bandcamp profilā.

Noklausies albumu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde. 

FOTO: #SIF_MAF2019

Uz augšu