Mācībās Juglas kanālā tiks imitēta naftas produktu noplūde

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Trešdien, 31.jūlijā, plkst.10 Juglas kanālā, Meieru ielas galā, Rīgā, notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās praktiskās mācības, kurās tiks imitēta naftas produktu noplūde ūdenī, pavēstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Viņa skaidroja, ka praktiskajās mācībās tiks inscenēta situācija, kur kanālā notiek dīzeļdegvielas noplūde un ir izveidojies liels naftas produktu plankums, kas virzās no Ķīšezera puses uz Juglas ezera pusi.

Atbilstoši scenārijam iedzīvotāji, pamanot šo plankumu, ziņo ugunsdzēsējiem glābējiem. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji veic naftas produktu norobežošanu ar bonām un savākšanu, izmantojot sūkņus.

Šo praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iemaņas veikt un vadīt glābšanas darbus ūdens akvatorijā, kā arī pārbaudīt VUGD amatpersonu darbu uz ūdens ar bonu izvietošanu un nezināmas izcelsmes vielu savākšanu no ūdens virsas.

Ņemot vērā, ka uz mācību norises vietu dosies vairāki operatīvie transportlīdzekļi, VUGD aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot operatīvās tehnikas pārvietošanos un ugunsdzēsēju glābēju darbošanos Juglas kanāla teritorijā. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu.

Uz augšu