Levits: Latvija aktīvi atbalstīs Somijas prezidentūras ES Padomē prioritātes cīņai ar klimata pārmaiņām

Valsts prezidents Egils Levits šodien, tiekoties ar Somijas jauno ārlietu ministru Peku Hāvisto

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

Latvija aktīvi atbalstīs Somijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātes cīņai ar klimata pārmaiņām, šodien tikšanās laikā ar Somijas ārlietu ministru Peku Hāvisto pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Levits sarunā ar Hāvisto uzsvēra, ka Latvija un Somija ir draugi ne tikai vēsturē, bet arī šodien un arī nākotnē. Hāvisto sacīja, ka Somijas cilvēki labi pazīst Latviju un bieži par tūrisma galamērķiem izvēlas dažādas Latvijas pilsētas.

Levits akcentēja, ka Somija var rēķināties ar atbalstu tās prioritātēm ES Padomē, tajā skaitā runājot par cīņu ar klimata pārmaiņām. Prezidents informēja, ka Latvija ir viena no tām astoņām ES valstīm, kas nāca ar iniciatīvu sasniegt ES klimatneitralitāti līdz 2050.gadam.

"Gan mūsu valsts būs aktīva šajos jautājumos, gan tā ir arī mana personīgā nostāja," piebilda Levits. Hāvisto atzīmēja, ka arī "Rail Baltica" projekts būs ieguldījums valstu ilgtspējā un zaļākā ikdienā.

Ārlietu ministrs arī nodeva Somijas prezidenta Nīnisto sveicienu Levitam, sakot, ka Nīnisto gaida savu kolēģi vizītē Somijā 28.augustā. Levits pateicās par ielūgumu, uzsverot, ka viņam būs liels gandarījums tikties.

Latvijas Valsts prezidents sarunā izteica pateicību Somijai par tās iesaisti Latvijas pilsoņa atbrīvošanā, kurš pašlaik atrodas uz Irānas aizturētā kuģa "Stena Impero".

Abas puses augstu novērtēja ciešo reģionālo sadarbību Baltijas un Ziemeļvalstu starpā jeb tā saucamajā NB 8 formātā. Hāvisto atzīmēja, ka Somija īpašu uzmanību Baltijas jūras vides jautājumiem un valstu sadarbībai šajā jomā.

Runājot par drošības un informatīvās telpas jautājumiem Eiropā, Hāvisto augstu novērtēja "Stratcom" darbību Latvijā, kā arī pauda gandarījumu, ka Somijai ir iespējas piedalīties šā centra darbībā.

Uz augšu