Vīrietis, kurš dzelzceļa stacijā nogalināja zēnu, ir trīs bērnu tēvs

Frankfurtes dzelzceļa stacija FOTO: Reuters/ScanPix

Vīrietis, kurš pirmdien Frankfurtes centrālajā stacijā vilciena priekšā nogrūda astoņus gadus vecu zēnu un viņa māti, iepriekš atradies Šveices policijas meklēšanā, otrdien paziņojusi Vācijas policija.

Sievietei izdevās izglābties, taču viņas dēlu vilciens sabrauca un zēns notikuma vietā mira. Vīrietis stacijā mēģināja zem vilciena pagrūst arī kādu 78 gadus vecu sievieti, bet tas viņam neizdevās. Pēc nozieguma pastrādāšanas vīrietis metās bēgt, bet ar garāmgājēju palīdzību viņu izdevās aizturēt pie dzelzceļa stacijas.

Aizdomās turētais ir 40 gadus vecs Eritrejas pilsonis, un viņš joprojām nav sniedzis informāciju par iespējamiem motīviem.

Vācijas policijas priekšnieks atklāja, ka aizdomās turamais ir apsūdzēts arī par draudēšanu savai kaimiņienei ar nazi. Pēc tam viņš ieslēdzis sievieti un aizbēdzis. Policija Šveicē meklējusi vīrieti arī par citiem šādiem noziegumiem.

Frankfurtē notikušo policija izmeklē kā slepkavību.

Vācijas tiesībsargājošo iestāžu sniegtā informācija liecina, ka vīrietis nav pazinis savus upurus Frankfurtes centrālajā stacijā.

Aizdomās turamais, kuram ir trīs bērni, ieradās Šveicē nelegāli 2006.gadā un pēc tam pieteicās patvērumam.

Divus gadus vēlāk viņam tika piešķirts patvērums Šveicē, un varasiestādes kopš tā laika raksturojušas viņu kā "labi integrējušos", otrdien, tiekoties ar Vācijas drošības dienestu amatpersonām, atklāja Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.

Ministrs norādīja, ka aizdomās turamais ticis raksturots kā veiksmīgas integrācijas piemērs.

Šveices policija otrdien atklāja, ka aizdomās turamais ir Cīrihes kantona pastāvīgais iedzīvotājs. Šveicē ārvalstu pilsoņi var iegūt pastāvīgu uzturēšanās atļauju, ja ir nodzīvojuši valstī vismaz piecus gadus.

Pēc Frankfurtē notikušā Zēhofers aicināja pastiprināt drošību un palielināt policijas spēkus dzelzceļa stacijās un atkal aicināja paplašināt videonovērošanu sabiedriskās vietās.

Uz augšu
Back