"Oranžās brīvdienas" dodas tālāk regeja ritmos

"Oranžās brīvdienas"

FOTO: publicitātes

Latviešu turbofolka grupas "Oranžās brīvdienas" (OB) jaunākā dziesma "Tālāk" ieturēta regeja ritmos, un stāsta par patiesu draudzību.

“Man pašam šī ir viena no tuvākajām dziesmām, ko jebkad izdevies radīt. Jo ilgāk spēlējam, jo dažkārt šķiet, ka jaunu iedvesmu atrast arvien grūtāk. Tā jau laikam arī ir, varbūt tāpēc pašam dziesma tik mīļa. Tā ir par draugiem un draudzību, par mums...” tā grupas līderis un dziesmas autors Ints Ķergalvis, pazīstams arī kā Speiss.

Skaņdarbs tapis OB radošās nometnes laikā Vecpiebalgas pusē, rūpīgi slīpēts un nu ieraksta formā nonācis līdz klausītājiem. Grupa neslēpj, ka vairākos koncertos dziesma jau izskanējusi.

“Tālāk ir sava veida turpinājums mūsu radošajām izpausmēm. Negribam palikt uz vietas, kā ieslodzīti būrī, bet gan turpināt izzināt, uz ko esam spējīgi,” tā grupas ģitārists Kaspars Čakste. Viņš arī priecīgs, ka kopīgiem spēkiem izdevies to īstenot. Līdz šim neviena grupas dziesma tik tuvu regeja mūzikai nav skanējusi. Tas gan nenozīmē, ka tagad OB pievērsīsies tikai šim žanram.

“Regejs jau nekur tālu nav bijis un visu laiku tiešāk vai netiešāk grupas daiļradē bijis. Laikam šis ir īstais brīdis vienu dziesmu izdot patiešām regeja noskaņās,”

skaidro Speiss.

Grupa tuvākajā laikā gaidāmas vairākas pārmaiņas grupas sastāvā. Par to mūziķi ziņošot jau tuvākajā laikā. Vēl priekšā vasaras karstākā daļa ar virkni koncertu. Savukārt jau septembra beigās OB dodas nelielā turnejā uz Vāciju un Nīderlandi, kur uzstāsies vairākos festivālos.

Noklausies!

Uz augšu