Honkongā aktīvisti pulcējas, lai atbalstītu 44 aizturētos protestētājus

FOTO: AP/Scanpix

Neskatoties uz spēcīgo vēju un lietu, desmitiem aktīvistu trešdien pulcējās pie tiesas nama, kurā tiks skatītas 44 svētdien aizturēto protestētāju lietas.

Svētdien tika aizturēti pavisam 49 cilvēki, kas ir lielākais aizturēto skaits kopš protestu sākuma 9.jūnijā.

Protestus Honkongā sākotnēji izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai. Lai gan protestu spiediena rezultātā Honkongas parlaments likumprojektu atlika, neapmierinātība ar vietējo valdību nav mazinājusies un protestētāji pieprasa demokrātiskas reformas.

44 no svētdien aizturētajiem protestētājiem otrdien tika izvirzītas apsūdzības sabiedriskā miera un kārtības traucēšanā, par ko var tikt piespriests desmit gadu ilgs cietumsods. Vēl viens protestētājs tika apsūdzēts nāvējoša ieroča nēsāšanā.

"Konflikta pirmavots nav jaunie cilvēki, bet Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama un viņas administrācija un Honkongas policija," žurnālistiem pie tiesas nama šodien sacīja likumdevējs Kvoks Kaki.

"Drakonisku noteikumu izmantošana nepalīdzēs Honkongai (..), šie apstākļi tikai saasinās vardarbību. Jaunieši tikai kļūs vēl vienotāki," viņš piebilda.

Tiesa, šķiet, gatavojas atbrīvot aizturētos protestētājus pret drošības naudu, bet dažiem no viņiem tiks noteikta komandantstunda, ziņo laikraksts "South China Morning Post".

Protesti pret aktīvistu aizturēšanu Honkongā notika arī otrdien, kad tie pārauga sadursmēs ar policiju. "South China Morning Post" vēsta, ka sešus cilvēkus ievainojušas petardes, kas izšautas no kādas automašīnas.

Uz augšu